Predseda KDH Ján Figeľ blahoželal Karlovi Schwarzenbergovi

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk

Predseda KDH Ján Figeľ osobne blahoželal českému vicepremiérovi a predsedovi TOP 09 Karlovi Schwarzenbergovi  k výbornému výsledku v 1. kole prezidentských volieb v Českej republike. Vyjadrujem nádej, že spolupráca stredopravých strán a podpora pre Karla Schwarzenberga  prinesie  jeho definitívne víťazstvo v 2. kole volieb,” uviedol Figeľ. Najbližšie dva týždne budú pre kandidáta veľmi náročne. „Jeho minulosť, skúsenosti, a pevný charakter sú zárukou toho, že by prezidentský úrad vykonával statočne a zodpovedne,“ doplnil predseda Figeľ.

www.ipolitika.sk

Je to podobná výzva, aká stojí dnes aj pred Slovenskom. Aj keď z rôznych príčin a v inej etape vývoja, považujem za logické a prospešné pre demokraciu to, že sa naše republiky vzdali československej tradície parlamentnej voľby hlavy štátu. Spoločnosti a jej vývoju to prospeje,“ dodal na záver Figeľ.

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>