Ministerstvo pôdohospodárstva by malo pomôcť pri riešení zamestnanosti

jahnatek www.ipolitika.sk

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) je rezortom, ktorý by podľa slov predsedu vlády Roberta Fica mohol pomôcť pri hľadaní alternatív na zvyšovanie zamestnanosti ľudí s nízkou kvalifikáciou na Slovensku.„Ministra Jahnátka som požiadal, aby sa okrem riešenia špecifických problémov rezortu pokúsil predložiť v čo najkratšom čase vláde SR návrhy, ktoré by viedli k zamestnávaniu ľudí na vidieku, predovšetkým v oblasti poľnohospodárstva, výroby zeleniny, ovocia. Tu je obrovská šanca, aby sme našli pracovné miesta aj pre ľudí, ktorí sa veľmi ťažko umiestňujú na pracovnom trhu. Rovnako v oblasti ťažby a spracovania dreva, úpravy a čistenia lesov by sme za vhodne nastavených podmienok vedeli pomerne slušnému počtu ľudí na Slovensku pomôcť so zamestnaním,” uviedol Robert Fico na tlačovej konferencii po skončení kontrolnej návštevy.

„Na dnešnom kontrolnom dni sme si predovšetkým prešli najvýznamnejšie priority MPRV SR. Chcem oceniť mimoriadnu iniciatívu rezortu, ktorú vyvinul vo vzťahu ku kvalite potravinárskych výrobkov kupovaných na Slovensku. MPRV určite vyvinulo obrovské úsilie aj v oblasti cenovej politiky. Ceny potravín a energií sú totiž dve položky, ktoré najvýznamnejšie ovplyvňujú infláciu na Slovensku,” uviedol predseda vlády s tým, že kabinet víta aj novelizáciu zákona o potravinách, ktorá bude predložená v parlamente. Novela by mala pomôcť k zvýšeniu kontrol potravinových prevádzok.

www.ipolitika.sk

„Chcem rovnako oceniť, že minister Jahnátek zriaďuje tzv. komoditné rady. Vytypovalo sa 14 poľnohospodárskych komodít, u ktorých komoditné rady budú hodnotiť všetky aspekty danej komodity – od jej produkcie až po predaj. Sú to komodity ako obilniny, cukor, ovocie, zelenina, víno, ovčie a kozie mlieko, hovädzí dobytok, hydina, olejniny, zemiaky, krmivá, výživa zvierat, včelie produkty. Je veľmi správne, že MPRV SR sa na tieto najvýznamnejšie komodity sústreďuje,” povedal Robert Fico.

Podporu ministrovi Jahnátkovi vyjadril premiér aj pri snahe zvýšiť podiel slovenských potravinách na pultoch predajní. V súčasnosti majú slovenské potraviny takmer 45% podiel na objeme potravín, ktoré sa u nás predávajú.„Podiel slovenských potravín chceme zvýšiť v určitom časovom horizonte až na 80 %. V tomto úsilí budem pána ministra pôdohospodárstva maximálne podporovať,” dodal R. Fico.

So šéfom agrorezortu sa venovali aj rokovaniam na úrovni Európskej únie a návrhu Spoločnej poľnohospodárskej politiky na obdobie rokov 2014-2020.


pozrite si tlačovú besedu po kontrolnom dni

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>