Miloš Moravčí: Rok 2013 bude rokom vytriezvenia z istôt

logo_kdh www.ipolitika.sk

Rok 2013 bude rokom vytriezvenia z istôt sľubovaných Smerom-SD. Predpovedá to podpredseda KDH pre verejné financie Miloš Moravčík, podľa ktorého v tomto roku ľudia pocítia, že im kabinet Roberta Fica (Smer-SD) prináša viac sociálnej neistoty. “V roku 2013 opatrenia Smeru reálne zasiahnu peňaženky ľudí a rodinné rozpočty,” upozorňuje Moravčík.

Podľa neho v tomto roku vďaka opatreniam Smeru-SD porastú ceny, poklesnú reálne mzdy, bude rásť nezamestnanosť a nezamestnaní stratia nádej zamestnať sa. “Ceny narastú kvôli tomu, že dane sa zvýšia všetkým firmám, aj potravinárskym aj obchodným. Prispeje k tomu aj zvýšenie nákladov na odvody dohodárom a živnostníkom,” vysvetlil Moravčík.

Pokles reálnych miezd spôsobí podľa neho nielen nárast cien, ale aj to, že štát núti firmy šetriť na svojich zamestnancoch. “Zamestnaných a nezamestnaných poškodí presun investícií a firiem do okolitých krajín s nižšími daňami,” doplnil podpredseda KDH pre verejné financie.

www.ipolitika.sk

Moravčík sa nazdáva, že premiér Fico ”bude pokračovať vo výhovorkách, že jeho opatrenia boli nevyhnutné a že za všetko zlé môže kríza v Európe”. Podpredseda KDH tvrdí, že premiéra budú v roku 2013 “usvedčovať z klamstva vysoké výdavky jeho vlády, míňanie peňazí z privatizácie na nezmyselnú kúpu podnikov či predražené verejné obstarávania”.

Kresťanský demokrat odmieta tvrdenia predsedu vlády, že opozícia nemá riešenia, pripomína, že KDH počas roku 2012 navrhovalo ”konkrétne opatrenia bez negatívnych vplyvov na sociálnu situáciu ľudí”.Tie však podľa neho Ficova vláda odignorovala.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>