Ľudová platforma zatočí s červenou, dušuje sa Ján Figeľ

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk

Podľa predsedu KDH Ľudová platforma nemá pre krajinu recepty, ale riešenia.

Ľudová platforma, ku ktorej sa hlásia KDH, Most-Híd aSDKÚ-DS, podľa lídra kresťanských demokratov Jána Figeľa nemá automatické a zjednodušené recepty na dnešný stav Slovenska, ale má princípy, východiská a konkrétne riešenia, ktoré krajina potrebuje.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, domovina potrebuje zodpovednú politiku. „Stabilita nestačí. Mať jednu veľkú, mohutnú stranu a stabilitu vlády – veď také desaťročia tu boli,” zdôraznil.

Figeľ zdôraznil, že ponuka na zodpovednú spoluprácu sa pretavila v Ľudovej platforme do spoločných postojov v parlamente pri témach, ako je dôchodkový systém, štátny rozpočet, zdravotníctvo, školstvo, stav justície, respektíve spravodlivosti na Slovensku.

www.ipolitika.sk

„To nebolo také samozrejmé po predčasných parlamentných voľbách. Som rád, že Ľudová platforma sa javí ako reálna politická sila, ktorá je schopná nielen vyjadriť názor, ale aj podať legislatívnu iniciatívu, zvolať mimoriadne schôdze. Verím, že postupne bude ponúkať aj viac toho, čo Slovensko potrebuje,” konštatoval.

Predseda KDH chce, aby Ľudová platforma dosiahla zmenu regionálnej politickej mapy tak, aby červená nedominovala na väčšine územia Slovenska, aby sa politická vyváženosť preniesla cez jesenné regionálne voľby do správy vecí verejných. „Regionálna samospráva je dnes veľmi dôležitá, pritom je však často nedoceňovaná,” dodal.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>