Konsolidáciu zaplatia tí, ktorí hodnoty vytvárajú

Freso-200x200-thumb www.ipolitika.sk

Takmer celú konsolidáciu verejných financií zaplatia práve tí, ktorí vytvárajú ekonomické hodnoty. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedali predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo a podpredseda strany Ivan Štefanec. Podľa Freša z niektorých tvrdení vyplýva, že až 80 percent konsolidácie sa prenáša na plecia ľudí, ktorí vyrábajú a tvoria. Len 20 percent tvorí to, čo je úspora štátu samého na sebe.

Ficova vláda stojí podľa Štefanca občanov viac ako jednu miliardu eur. Konkrétne túto sumu zaplatia napríklad sporitelia v druhom pilieri, ktorí podľa výpočtu prispejú sumou 701 mil. eur. Rovnako sa to týka aj zvyšovania odvodov pre dohodárov alebo zamestnancov a živnostníkov. Zhorší sa situácia pracovníkom, ktorí používajú odpočítateľné položky, všetkým, ktorí budú platiť koncesionárske poplatky, ako aj tým, ktorí si budú kupovať nové autá, tvrdí Štefanec. Každý občan bude na “socialistickú vládu” doplácať sumou 210 eur, na priemernú štvorčlennú rodinu to vychádza 840 eur, dodal podpredseda strany.

www.ipolitika.sk

SDKÚ-DS vyzýva, aby sa na jej adresu prihlásil ten občan, ktorý na svojej koži nepocítil opatrenia Ficovej vlády, respektíve ten, ktorý niekoho takého pozná. “Radi spoznáme takého občana na Slovensku, ktorého sa nebudú dotýkať opatrenia socialistickej vlády,” povedal Štefanec.

SDKÚ-DS svoj prístup hodnotí ako diametrálne iný. “Vždy budeme podporovať tých, ktorí tvoria hodnoty… tých, ktorí sú aktívni, pracovití,” povedal Štefanec. Popri tom SDKÚ vyhlasuje, že podporuje reformu verejných výdavkov, spravodlivejší sociálny systém, transparentnosť s narábaním s verejnými zdrojmi. “Sme zástancami filozofie, aby sa nezvyšovali priame dane, odvody, aby sa zjednodušovala legislatíva, znižovala administratíva,” vyhlásil Štefanec.

Na stiahnutie:

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>