Karikatúra ministerky Zvolenskej

__zvolenska www.ipolitika.sk

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská sa rozhodla obhajovať konanie šéfa žilinskej nemocnice Štefana Voláka miesto toho, aby ho odvolala z funkcie. Musíme s poľutovaním skonštatovať, že je to to najhoršie, čo mohla urobiť z pohľadu verejného záujmu.

Manažér, ktorý si krajne obskúrnym spôsobom obstaráva takzvané ozdravné plány nemocnice, ktorý je na nože s jej odborným personálom, je len karikatúrou manažéra, čo má vyviesť nemocnicu z marazmu.

Kauza žilinskej nemocnice je však len ďalšou v rade, ktorá poukazuje na zhubný vplyv politických nominácií. Efektívne riadenie nemocníc pre spokojnosť pacientov, ale aj lekárov a sestier za týchto okolností nie je možné, je to skôr záležitosť náhody.

www.ipolitika.sk

Politické nominácie sa na Slovensku vyvinuli do podoby, keď manažérske kvality a morálna bezúhonnosť riadiacich pracovníkov sú druhoradé, bezcenné. Pre pacientov a spoločnosť je to čistá strata.

Ministerka Zvolenská sa v tomto kontexte tak sama stáva len karikatúrou zodpovedného manažéra.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>