Ján Figeľ: Ľudovci majú šancu a zodpovednosť dohodnúť sa na prezidentovi

www.ipolitika.sk
Ľudová platforma má podľa predsedu KDH Jána Figeľa šancu aj zodpovednosť dohodnúť sa na spoločnom prezidentskom kandidátovi. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, hovoriť o alternatíve bez ambície postaviť spoločného prezidentského kandidáta by bolo veľmi lacné alebo minimalistické. „My potrebujeme ponúknuť ľuďom programovú, politickú, ale aj personálnu alternatívu tak, aby sa mohli zodpovedne rozhodnúť,“ zdôraznil.
Zatiaľ sa podľa  Jána Fgeľa nerokuje o menách, skôr oz ákladných východiskách a procese, ale prichádza čas, ktorý bude aj o menách. „Pavol Hrušovský bol dvakrát na čele parlamentu. Svojimi postupmi, svojím nasadením potvrdil, že postavu v ústavnom rámci číslo dva zvládal. Dokázal stabilizovať pomery, vnášať politickú kultúru, riešiť krízy. Slovensko potrebuje skúseného, statočného a nekomunistického prezidenta,“ vyhlásil predseda KDH v súvislosti s kandidatúrou Hrušovského.

www.ipolitika.sk

Podľa Jána  Figeľa to však nie je jednoduchá téma. Upozornil pritom, že v roku 2004 stredopravé strany išli oddelene do volieb a vo fináleprezidentských volieb sa ocitol Ivan Gašparovič a Vladimír Mečiar. „Takto sa končí nespolupráca, potom je voľba veľmi ťažká,“ konštatoval. V roku 2009 išli tieto strany v dohode, kandidátkou bola Iveta Radičová a dostala sa do finále. „Síce nezvíťazila, ale o rok na to stredopravé strany aj vďaka prezidentskej kampani sformovali vládu po parlamentných voľbách. Som presvedčený, že spoločný postup vo voľbách je našou príležitosťou i zodpovednosťou na celkovú zmenu na Slovensku,“ dodal.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>