Chceme odkryť konečných prijímateľov ziskov z predaja zelenej energie

Freso-106x106-thumb www.ipolitika.sk

Opozičná SDKÚ-DS chce v parlamente pozmeňovacím návrhom k diskutovanej novele zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie (OZE) odkryť konečných prijímateľov ziskov z predaja zelenej energie. Predseda strany Pavol Frešo to vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade SR (NR SR).

Poslanci SDKÚ-DS podľa jeho slov nezahlasujú za celý tento zákon, lebo ho považujú za čisto lobistický a klientelistický. “Ale podáme pozmeňovací návrh, ktorý umožňuje ‘rozkryť’ konečných prijímateľov takto zvýhodnenej ceny energie, respektíve konečných prijímateľov ziskov z predaja zelenej energie,” priblížil Frešo. Teda ten, kto bude chcieť získať povolenie na prevádzku elektrárne na obnoviteľné zdroje energie, bude musieť predložiť zoznam konečných prijímateľov, čiže fyzických osôb.

www.ipolitika.sk

Januárová schôdza Národnej rady, ktorá sa začína práve dnes, sa otvára rokovaním v druhom čítaní o novele zákona o OZE. Zákon si už v decembri minulého roka vyslúžil v pléne ostrú kritiku opozície. Jednak preto, že sa ho vláda snažila schváliť v zrýchlenom režime a tiež preto, že je podľa opozície šitý na mieru finančnej skupine. Podľa predkladateľa návrhu Tomáša Malatinského (nominant Smeru-SD) má však zákon podporiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie a vytvoriť priestor pre znižovanie cien energií pre ľudí.

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>