Vláda uvoľnila milión eur na rozvoj Kysúc

kysuce www.ipolitika.sk

Okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto dostanú od vlády 1,153 milióna eur. Rozhodol o tom kabinet na výjazdovom rokovaní v Krásne nad Kysucou.

„Podstatná časť z týchto peňazí 700.000 eur bude použitá na Kysuckú nemocnicu, predovšetkým na zlepšenie tepelno-technických parametrov budovy a riešenie havarijného stavu technických zariadení,”uviedol na tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico. Zároveň zdôraznil, že v ťažkej finančnej situácii bolo problematické dať dohromady vyše milión eur.

Ďalších vyše 450 tisíce eur poslúži na podporu rekonštrukcie kysuckých škôl, kanalizáciu na stredných Kysuciach či obnovu futbalového štadióna v Krásne.

Kabinet rozhodol o významných krokoch, týkajúcich sa úsekov diaľnice D3, ktorá má zabezpečiť prepojenie Slovenska v severo-južnom smere s Českou republikou a Poľskom. „Vláda SR dnes ministrovi dopravy Jánovi Počiatkovi uložila, aby sa zdynamizoval tento projekt, ktorý má pre región obrovský význam. Minister dopravy bol dnešným uznesením vlády zaviazaný, aby sa v priebehu roku 2013 urobili najvýznamnejšie rozhodnutia, najmä aby sa odstraňovali postupne prekážky výstavby,”  uviedol Robert Fico.

www.ipolitika.sk

Premiér  požaduje od ministra dopravy zaradenie úseku D3 Svrčinovec – Skalité do zásobníka Operačného programu Doprava do konca júna budúceho roka a následne zabezpečiť začatie výstavby. Rovnako má Ján Počiatek do konca októbra 2013 pripraviť aj stavbu diaľničného úseku Žilina – Strážov- Brodno.  Za úlohu dostal aj do konca budúceho roka zabezpečiť ukončenie usporiadania pozemkov na úseku D3 Čadca – Bukov – Svrčinovec a do konca mája 2013 začatie územného konania na stavbu úseku D3 Žilina – Brodno- Kysucké Nové Mesto.

Vyhľadávať investície vhodné pre okres Čadca s cieľom zlepšiť konkurenčné postavenie regiónu a vytvárať nové pracovné miesta – to je úloha pre ministra hospodárstva Tomáša Malatinského.

Minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek by mal do konca marca budúceho roka prijať opatrenia na optimalizáciu distribúcie a spracovania vyťaženej drevnej hmoty v regióne štátnym podnikom Lesy SR s cieľom podporiť regionálny drevospracujúci priemysel a regionálnu zamestnanosť.

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>