Traja predsedovia chcú hovoriť s prezidentom o justícii

www.ipolitika.sk

Gašparovič môže zmeniť súčasný stav a vymenovať generálneho prokurátora. Predsedovia KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS chcú s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom hovoriť o stave justície a vymožiteľnosti práva. O stretnutie ho požiadali listom.

 „So znepokojením sledujeme zhoršujúci sa stav v oblasti justície, vymožiteľnosti práva a zákonnosti v našej krajine,“ napísali v liste.

Podľa predsedov troch opozičných strán občania Slovenskej republiky sú čoraz častejšie konfrontovaní s pochybeniami a podľa ich presvedčenia aj s možným zneužívaním právomoci verejných činiteľov na Generálnej prokuratúre SR. „Tento stav znedôveryhodňuje právny systém a oslabuje vieru občanov v spravodlivosť,“ napísali. Ako povedal pre agentúru SITA predseda kresťanských demokratov Ján Figeľ, prezident Gašparovič má nielen možnosť, ale aj zodpovednosť zmeniť súčasný stav chabej zákonnosti prijatím odkladaného rozhodnutia o menovaní ústavne zvolenej hlavy generálnej prokuratúry.

www.ipolitika.sk

Opozícia chcela diskutovať o stave justície pred dvomi týždňami na mimoriadnej schôdzi a následne pri odvolávaní ministra spravodlivosti Tomáša Boreca. Nepodarilo sa jej to, pretože v parlamente nebolo dosť opozičných poslancov, Smer-SD si dal podmienku, že spriechodní NR SR, ale len v prípade, že v sále budú všetci opoziční poslanci.

V stredu napísal samostatný list predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo, v ktorom ho žiada, aby nepodpísal novelu zákona o dani z príjmu, ktorá ruší rovnú daň.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>