Tichý poslancov KDH o D. Trnkovi informovať neprišiel

www.ipolitika.sk

Zastupujúci generálny prokurátor Ladislav Tichý dnes neprišiel na parlamentnú Hodinu otázok, pričom naňho boli položené otázky. Neprítomnosť odôvodnil dlhodobo naplánovanou dovolenkou s tým, že odpovede poslancom zašle v stanovenej lehote.
Vážený pán zastupujúci generálny prokurátor, ako si máme vysvetliť vaše vyjadrenie o Dobroslavovi Trnkovi, ktorý je poverený výkonom funkcie námestníka Generálnej prokuratúry SR, že zákon porušil, ale vašu dôveru nestratil? Vás, ktorý máte byť strážcom zákonnosti a ústavnosti v tomto štáte,” znie otázka, ktorú položili poslanci KDH Tichému dovedna desaťkrát.
Podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková (Smer-SD) uviedla, že Tichý požiadal o ospravedlnenie listom. Informáciu o jeho absencii prijali niektorí opoziční poslanci s nevôľou. Laššáková ich však upozornila, že tento postup je v súlade s rokovacím poriadkom.

www.ipolitika.sk

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>