Strany Ľudovej platformy by získali vo voľbách 28%

www.ipolitika.sk

Ak by sa parlamentné voľby konali v decembri, vyhrala by ich strana Smer-SD s podporou 37 percent. Do parlamentu by sa dostalo ďalších päť strán – KDH (11,9%), SDKÚ-DS (8,4%), Most-Híd (7,7%), ako aj OĽaNO a SaS s jednotnou 7-percentnou podporou. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý agentúra Focus uskutočnila od 28. novembra do 4. decembra 2012, na reprezentatívnej vzorke 1034 respondentov vo veku nad 18 rokov. Respondenti odpovedali na otázku: “Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas?” Podľa výsledkov prieskumu by 23,5% respondentov nešlo voliť a 16,7% odpovedalo “neviem”, respektíve “nechcem odpovedať”. Preferencie politickým stranám rozdelilo ostatných 59,8% respondentov – potenciálnych voličov. Agentúru SITA o tom informovala agentúra Focus.

www.ipolitika.sk

Zo strán, ktoré by sa nedostali do Národnej rady SR, získala najväčšiu podporu 4,8 percenta Slovenská národná strana. Nad tri percentá majú podľa prieskumu nová strana Daniela Lipšica – Nová väčšina (3,7%) a SMK (3,5%). KSS získala 1,8 % hlasov respondentov, ĽS Naše Slovensko 1,4%, 99% – občiansky hlas 1,4%, Strana zelených 1,3% a presne jedno percento zaznamenal prieskum pre Zmenu zdola – Demokratickú úniu Slovenska. Menej ako percento hlasov by získali ĽS-HZDS (0,9%) a Národ a spravodlivosť – NS (0,8%) a svoj hlas by inej strane dalo 0,4% respondentov-potenciálnych voličov.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>