Smer posúva homosexuálne zväzky na úroveň rodiny, tvrdí KDH

pavol-hrusovsky-315302 www.ipolitika.sk

Smer podľa poslancov KDH iné hovorí v Únii a iné doma. Potvrdiť to má správa Moniky Flašíkovej-Beňovej. Strana Smer sa na európskej pôde snaží posunúť homosexuálne partnerstvá na úroveň klasickej rodiny. Naznačila to europoslankyňa kresťanských demokratov Anna Záborská. Zmeny podľa nej prináša správa europoslankyne za Smer Moniky Flašíkovej-Beňovej.Pred siedmimi rokmi sa hovorilo, že alternatívne rodiny znamenajú rodiny, ktoré sú neúplné, tak po siedmich rokoch sú to rodiny, ktoré by mali byť na rovnakej úrovni aj s rodinami, ktoré sú uzatvorené manželstvom osobami rovnakého pohlavia,” povedala Záborská k iniciatíve Flašíkovej-Beňovej. Europoslankyňa poukázala na to, že správa Flašíkovej-Beňovej nedáva žiadne povinnosti členským štátom, Záborská v nej však vidí “politický dopad”. “Takéto rezolúcie, iniciatívne správy postupne posúvajú vysvetľovanie rodiny, ochrany života…,” poznamenala Záborská.

www.ipolitika.sk

Šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský tvrdí, že takéto rezolúcie by nemali “vnucovať členským štátom niečo, s čím sa nemôžu z hľadiska historického, ale aj politického stotožniť”. Narážal pritom na zmeny týkajúce sa rodiny. KDH sa podľa neho bude v Národná rada usilovať o to, “aby politika rodiny, ochrany života zostala v kompetencii národných parlamentov”. Dvojtvárnosť Smeru Hrušovský zdôrazňuje potrebu ochrany ľudských práv. “Ľudské právo je majestát, ktorý treba chrániť, o to viac nás mrzí, že sme svedkami manipulácie s ľudským právom,” povedal v súvislosti so správou Flašíkovej-Beňovej, ktorá ho prekvapila. Europoslankyňa Smeru podľa Hrušovského potvrdzuje dvojtvárnosť politiky sociálnych demokratov. “Smer deklaruje ochotu chrániť rodinu, život a na európskych fórach využíva len módne trendy, ktoré sú nezlučiteľné s ľudskosťou a s normálnymi prirodzenými zákonmi,” uzavrel Hrušovský.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>