Smer nie je schopný zodpovedne vládnuť, tvrdí Figeľ

janfigel www.ipolitika.sk

Legislatíva, ktorá je prijímaná v ekonomickej, finančnej, sociálnej i zdravotníckej oblasti, potvrdzuje, že strana Smer-SD nie je schopná zodpovedne vládnuť. Uviedol to na utorkovom brífingu predseda KDH Ján Figeľ.Tu som pred časom vyhlásil, že najväčšou hrozbou pre slovenské zdravotníctvo sú Smer a ministerka Zvolenská. Je to pravda, ktorá sa ukazuje stále viac v konkrétnych súvislostiach,” uviedol Figeľ. Nové zákony i rozpočtované čísla pre slovenské zdravotníctvo podľa neho znamenajú jeho likvidáciu. Odvoláva sa pritom na zvyšovanie cien liekov, zníženie objemu financií za poistencov štátu či zrušenie vernostných systémov v lekárňach.

Na druhej strane Robert Fico radšej investuje do drahých právnických služieb, ktoré sa potvrdzujú ako neúčinné a neúspešné z hľadiska presadenie záujmov spoločnosti. Budeme platiť nielen za prehratú arbitráž, ale aj ďalšie dôsledky tejto arbitráže týkajúcej sa jednej zo súkromných poisťovní,” skonštatoval Figeľ, s tým že ďalšie stovky miliónov eur bude stáť plán súčasnej vlády monopolizovať zdravotné poistenie na Slovensku.

www.ipolitika.sk

Sľubované istoty tu podľa predsedu KDH nemajú pacienti, občania, zdravotné sestry a ostatný personál, ale finančné skupiny a drahé právnické firmy. “Namiesto ozdravenia slovenské zdravotníctvo čaká otrávenie,” skonštatoval Figeľ. K slovám o likvidácií zdravotníctva sa pridal aj poslanec NR SR za KDH Ivan Uhliarik. Legislatíva, ktorú Smer presadil na decembrovej parlamentnej schôdzi sa podľa neho zapíše do dejín slovenského zdravotníctva čiernymi písmenami. Okrem už spomínaných opatrení pripomína i zvyšovanie zdravotných odvodov z dividend z 10 na 14 %. “V prípade, že Smer dáva menej do zdravotníctva a na druhej strane zvyšuje zdravotné odvody, kam tieto peniaze idú a na aký účel,” pýta sa Uhliarik. Zároveň pripomína i prehratú arbitráž za 40 miliónov eur, za ktoré mohlo byť v nemocniciach odoperovaných 17 tisíc pacientov s bedrovými kĺbmi. “ Pri prehratej arbitráži je snaha o vyplatenie majiteľov súkromných zdravotných poisťovní v budúcnosti čistým šialenstvom, z ktorého sa slovenské zdravotníctvo nespamätá desiatky rokov,” dodal Uhliarik.

Videozáznam z tlačovej besedy nájdete tu:
http://www.ta3.com/clanok/1011131/kdh-zdravotnictvo-caka-namiesto-ozdravenia-otravenie.html

Zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>