Richard Raši pozval na budúci rok do Košíc európsku politickú špičku

fotka www.ipolitika.sk

Košice ako Európske hlavné mesto kultúry 2013, miesto plné histórie, atmosféry, a mesto, ktoré sa oplatí navštíviť nielen v budúcom roku, prezentoval v uplynulých dňoch primátor Richard Raši v Bruseli. Do Košíc na budúci rok osobne pozval nielen ministerku kultúry Francúzska a eurokomisárku pre vzdelávanie a kultúru, ale aj čelných predstaviteľov NATO.

V dňoch 26. a 27. novembra 2012 sa v Bruseli uskutočnilo zasadnutie Rady ministrov pre vzdelávanie, mládež, kultúru a šport. V rámci časti venovanej kultúre sa podarilo ministrom kultúry celej Európskej únie odprezentovať projekt Košice 2013 EHMK a pozvať ich na otvárací ceremoniál.
„Košice už v tomto roku menia svoju tvár k lepšiemu vďaka získaniu prestížneho titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013, ktorý si v našom meste osobitne vážime. Ďakujeme predstaviteľom Európskej únie za to, že Košice sa môžu vďaka tomuto projektu ešte viac ako doteraz otvoriť Európe a otvoriť Európu pre Košičanov,” povedal Richard Raši, ktorý predstavil Rade ministrov podrobný opis programových a investičných aktivít mesta v rámci projektu EHMK 2013.

www.ipolitika.sk

Minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič, komisárka pre vzdelávanie, kultúru, viacjazyčnosť a mládež Androulla Vassiliou, viceprezident Európskej komisie Maroš Šefčovič, primátor Košíc Richard Raši a ďalší významní hostia sa v pondelok zúčastnili aj koncertu komornej hudby v kultúrnom centre Flagey v Bruseli. Na koncerte vystúpil špičkový košický komorný súbor Quasars Ensemble s dirigentom Ivanom Buffom a speváčkou Petrou Noskaiovou, ktorý predstavil zaujímavý výber z diel slovenských skladateľov Vladimíra Godára a Alexandra Albrechta, cyperského skladateľa Giorgiosa Karvellosa a francúzskeho skladateľa Francisa Poulenca. Podujatie bolo súčasťou prezentácie Košíc – Európskeho hlavného mesta kultúry na rok 2013 v Bruseli a na jeho príprave spolupracovali aj Stále zastúpenie SR pri Európskej únii a Cyperské predsedníctvo v Rade Európskej únie.

zdroj: kosice.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>