Predsedovi KDH Jánovi Figeľovi sa nepáči rušenie projektov a odklad stavby diaľnic

logo_kdh www.ipolitika.sk
Zrušenie už vysúťaženého projektu výstavby podzemnej železničnej stanice Filiálka v Bratislave, odkladanie výstavby niektorých úsekov diaľnic či zrušenie súťaže na rozsiahlu modernizáciu ciest I. triedy v troch krajoch tesne pred ukončením majú podľa bývalého ministra dopravy výrazne negatívny dopad na slovenských stavbárov.
Predseda KDH Ján Figeľ kritizuje činnosť svojho nástupcu na čele ministerstva dopravy Jána Počiatka. Zrušenie už vysúťaženého projektu výstavby podzemnej železničnej stanice Filiálka v Bratislave, odkladanie výstavby niektorých úsekov diaľnic či zrušenie súťaže na rozsiahlu modernizáciu ciest I. triedy v troch krajoch tesne pred jej ukončením majú podľa bývalého ministra dopravy výrazne negatívny dopad na slovenských stavbárov. Figeľ si myslí, že následkom toho môže byť aj nevyčerpanie eurofondov v Operačnom programe Doprava.
www.ipolitika.sk
 ”Taktiež chýba akákoľvek koncepcia v železničnom sektore, čo ukázal chaos s novým grafikonom, či pokles výkonnosti Carga, čo má kompenzovať prepúšťanie 600 zamestnancov. Počiatek si zrejme ťažkú hlavu z toho nerobí,” povedal pre agentúru SITA Figeľ. A premiér Robert Fico má podľa neho teraz“plné ruky práce s presadzovaním zákonov v prospech ekonomických a finančných skupín, ako je dotácia pre PPC alebo vyplatenie za súkromnú zdravotnú poisťovňu.”
 Dianie na ministerstve dopravy od nástupu Jána Počiatka sa podľa jeho predchodcu dlho nieslo podľa hesla ”kto nič nerobí, nič nepokazí”. Ukázalo sa však, že Počiatkova ležérnosť k práci a povinnostiam priniesla veľmi negatívne dopady na stavebný sektor a infraštruktúru. Žiaľ, zanedbanie stavebného dozoru zo strany Počiatkových ľudí v NDS (Národná diaľničná spoločnosť) sa spolupodpísalo na nešťastnej tragédii pádu mosta pri Kurimanoch,” zhodnotil Figeľ.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>