Predsedníctvo KDH privítalo možnosť spolupráce s Alojzom Hlinom

www.ipolitika.sk
Predsedníctvo KDH privítalo možnosť spolupráce s nezávislým poslancom NR SR zvoleným za OĽaNO Alojzom Hlinom. Uvádza to portál Aktuálne.sk
„Táto spolupráca bude prebiehať na parlamentnej úrovni v tom zmysle, že budeme informovať pána poslanca Hlinu o našich návrhoch a očakávame, že on bude informovať nás o svojich aktivitách. Zároveň sa môže uchádzať o podporu týchto aktivít,” konštatoval podpredseda KDH Pavol Abrhan. „Zatiaľ sa budeme informovať prostredníctvom predsedu poslaneckého klubu Pavla Hrušovského,” dodal.
Portál pripomína, že toto rozhodnutie prichádza len niekoľko dní potom, čo Hlina na svojom blogu napísal, že by sa rád pridal k trojlístku KDH, Most-Híd a SDKÚ-DS, ktorý len prednedávnom podpísal Memorandum o zodpovednej politike.
www.ipolitika.sk
„Mám záujem pomôcť tomu, aby sme sa dopracovali k nejakému výsledku. Miera a forma je vecou na diskusiu. Nechcem však teraz veci odkazovať cez tretiu stranu,” vyhlásil ešte koncom minulého týždňa Hlina.
Zároveň potvrdil, že hodnotovo má najbližšie práve ku kresťanským demokratom. „KDH je mi z tohto pohľadu blízke. Majú jednoducho štábnu kultúru. Ako už, myslím, pán Figeľ povedal, hnutie má predsedu, a nie predseda má hnutie,” konštatoval Hlina.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>