Predseda KDH Ján Figeľ si želá do nového roku viac solidarity

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk

Ján Figeľ želá ľuďom do roku 2013 viac pokoja, porozumenia a solidarity pre všetkých. Viac pokoja a porozumenia, ktoré môže vychádzať nielen z Vianoc, ale z toho, čo sa nazýva vnútorný pokoj založený na dobrej vôli, želá ľuďom do roku 2013 predseda KDH Ján Figeľ.

“Ak to bude nielen v decembri, alebo v niekoľkých týždňoch roka, že sme prajnejší, otvorenejší, viac myslíme na druhých a ak to prenesieme do roku 2013, tak som presvedčený, že budeme nachádzať nielen pokoj a porozumenie, ale aj odpovede na potreby doby,” myslí si. Figeľ praje, aby bol rok 2013 ľudskejší, spravodlivejší a solidárnejší pre všetkých.

www.ipolitika.sk

Na margo Vianoc uviedol, že sú to najkrajšie sviatky v roku, kedy človek k človeku má bližšie, kedy je rodina pospolu, ľudia sa obdarúvajú, a to všetko preto, lebo dôverujú a ponúkajú lásku. ”Dôverovať láske, že je tým najdôležitejším prejavom ľudskosti, a zdieľať ju, robí človeka šťastným. Milovať je odpoveďou na potrebu chcieť byť milovaný. Ak by toto v nás nebolo, nebola by človečina tým, čím je,” povedal.

Figeľ je presvedčený, že človek má rozum, slobodu, ale aj schopnosť tvoriť a milovať. “Až rozvíjanie týchto darov nás naozaj napĺňa. A ja prajem každému, aby Vianoce boli takýmto naplnení, a aby to nezostalo späté iba so stromčekom alebo niekoľkými dňami tejto sezóny,” dodal.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>