Predseda KDH Ján Figeľ povzbudil priateľov z KDU-ČSL na ich snemovaní

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk
Na pozvanie predsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka bol predseda KDH Ján Figeľ hosťom na zjazde najbližšej zahraničnej kresťanskodemokratickej strany. Zjazd sa konalv sobotu 1. decembra za účasti 410 delegátov v historickom moravskom meste Jihlava, v centre samosprávneho kraja Vysočina. Cieľom zjazdu bolo predovšetkým aktualizovať program a stanovy strany, ako aj predstaviť volebný program kandidátky KDU-ČSL na prezidentku Českej republiky Zuzany Roithovej, ktorá je v súčasnosti poslankyňou Európskeho parlamentu.
Ján Figeľ vo svojom pozdrave ocenil priateľské a intenzívne vzťahy medzi KDH a KDU-ČSL. Zdôraznil blízkosť  oboch subjektov v pohľadoch na komunálnu, regionálnu, celoštátnu i európsku politiku. Spomenúc heslo zjazdu „Zodpovedná solidarita“ ocenil, že  volebné heslo KDH z r. 2010 si susedia osvojili. Vyjadril tiež uznanie KDU-ČSL za výsledky v nedávnych senátnych a regionálnych voľbách a  zaželal úspech Zuzane Roithovej v januárových priamych prezidentských voľbách.

Predseda Pavel Bělobrádek vo svojom príhovore zdôraznil snahu KDU-ČSL riešiť každodenné problémy ľudí a súčasne zostať vernou zásadám, na ktorých stojí. Trefne poznamenal, že ony sú moderné už dvetisíc rokov. Vyzdvihol, že českí kresťanskí demokrati stavajú predovšetkým na tvrdej práci, rodine a skromnosti.

www.ipolitika.sk

Zuzana Roithová v prejave predstavila svoj prezidentský program, ktorého východiskom i cieľom je človek. Povedala, že nebude sľubovať, čo nemôže splniť, ale splní to, čo sľúbi. Medziiným vyjadrila svoje predsavzatie, že ak by sa stala českou prezidentkou, nechala by dopredu pred každým rozhodnutím urobiť audit navrhovaných zákonov z pohľadu dobra človeka a jeho dôstojnosti. V sále bolo cítiť, ako delegátov zjednocuje a povzbudzuje fakt, že majú kandidáta, ktorému dôverujú, a na ktorého sú hrdí.

Obe partnerské strany majú vo svojich radoch osobnosti, na ktoré môžu byť hrdé, a ktoré môžu spoločnosti ponúknuť na najvyššie pozície, pričom politiku chápu ako úsilie o spoločné dobro.

Viac fotografií z priebehu snemu nájdete tu.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>