Pavol Hrušovský: Ministra Boreca nechceme odvolať

logo_kdh www.ipolitika.sk

Predseda poslaneckého klubu KDH v NR SR sa obáva, či v prípade generálneho prokurátora neexistuje dohoda o nevymenovaní, keďže Smer je pripravený na novú voľbu. 

Schôdzu na odvolanie ministra spravodlivosti Tomáša Boreca zvolala opozícia preto, aby sa mohla konať diskusia o stave slovenskej justície. V televíznej diskusii O 5 minúť 12 Rozhlasu a televízie Slovenska o to vyhlásil poslanec Národnej rady a predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.

“Mrzí ma, že koalícia Smeru neumožnila poslancom v parlamente diskutovať o stave slovenskej justície, viac-menej ste nás prinútili, aby sme použili iné ústavné riešenie. My sme ministra Boreca odvolať ani nechceli, ani nechceme,” povedal Hrušovský v diskusii s predsedom národnej rady Pavlom Paškom.

On zopakoval, že schôdza o stave justície by bola, no na rad by prišla až po štátnom rozpočte. Ak opozícia nechce odvolať ministra, podľa neho sa tento bod môže vyradiť, ministerstvo pripraví správu a “môžeme diskutovať v úplne inom rámci”.

www.ipolitika.sk

“Keby ste nám umožnili diskutovať o tom bode, ktorý sme prvý krát navrhli, ja ťa ubezpečujem, že za pol dňa je po schôdzi,” povedal Hrušovský Paškovi.

Diskusia o stave justície, ktorú v parlamente navrhovala opozícia, nebola, pretože ju zablokoval Smer. V súvislosti s doteraz neobsadenou stoličkou generálneho prokurátora Paška uviedol, že treba počkať na rozhodnutie prezidenta Ivana Gašparoviča, či vymenuje zvoleného kandidáta Jozefa Čentéša. Podľa Hrušovského Smer na sobotňajšom sneme vyjadril pripravenosť na voľbu nového generálneho prokurátora. “Tu je niečo, čo vzbudzuje isté obavy, že tu existuje nejaká dohoda o nevymenovaní,”domnieva sa Hrušovský.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>