Ministerstvo kultúry navrhuje zavedenie druhej časovej opony

marekmadaric www.ipolitika.sk

Ministerstvo kultúry predložilo včera do medzirezortného pripomienkového konania návrh novely vyhlášky, ktorou zavádza tzv. druhú časovú oponu. Na jej základe budú môcť vysielatelia zaraďovať programy alebo iné zložky programovej služby, klasifikované ako nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov alebo ako vhodné pre vekovú skupinu maloletých od 15 rokov, do vysielania len medzi 20.00 a 06.00 hodinou. V súvislosti so zavedením druhej časovej opony sa upravujú aj niektoré kritériá nevhodnosti a neprístupnosti upravené vo vyhláške.

www.ipolitika.sk

Prípravu novely vyhlášky avizoval už v septembri minister kultúry Marek Maďarič v rámci svojej výzvy voči stupňujúcej sa miere vulgárnosti a nekultúrnosti vo vysielaní celoplošných súkromných televízií na Slovensku. Cieľom navrhovaných zmien je zvýšenie ochrany maloletého diváka vo veku do 15 rokov pred obsahmi nevhodných/neprípustných programov alebo iných zložiek programovej služby, ktoré môžu nepriaznivo vplývať na jeho vývoj. O zvýšení ochrany maloletých divákov pred prípravou  vyhlášky rokoval minister kultúry aj so zástupcami súkromných vysielateľov.

Predpokladaná účinnosť vyhlášky je od 1.februára 2013.

Ministerstvo kultúry SR

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>