Minister Malatinský by sa mal od kúpy SPP dištancovať

sas-logo www.ipolitika.sk

Nákup zvyšných 49 percent akcií Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) pod rúškom nízkych cien plynu je ďalším krokom vlády Roberta Fica, ktorý pomáha finančným skupinám a v konečnom dôsledku poškodí občanov Slovenskej republiky.

Nový spolumajiteľ tranzitného plynovodu a distribučnej siete s právami majoritného akcionára sa predajom svojho podielu v SPP zbaví krajne spolitizovanej a stratovej cenotvorby pre sektor domácností, ale bude si účtovať ekonomické ceny za prepravu plynu tranzitným plynovom a následne za jeho distribúciu firmám a domácnostiam.

Spoločnosť EPH, za ktorou sú aj dobre známi finančníci z J&T, tak svoje podnikanie odbremení od nepríjemného dohadovania cenových návrhov na regulačnom úrade a Ficova vláda mu ešte za túto úľavu v podnikaní zaplatí takmer 60 miliónov eur.

www.ipolitika.sk

Strana Smer vďaka draho a zbytočne kúpenej štátnej kontrole v SPP dostane príležitosť manipulovať s cenami plynu pre firmy i domácnosti a využívať dodávky plynu v politickom boji.  Výsledkom budú straty, ktoré zaplatia daňoví poplatníci, posilnenie klientelizmu a korupčného prostredia. Len si spomeňme na štátne šafárenie v SPP za Jána Duckého, po ktorom zostali súdne spory o pochybné zmenky za stámilióny korún!

Nemenej závažnou bude nedeliteľná povinnosť štátu ako 100-percentného vlastníka SPP zabezpečiť dostatok plynu za rozumné ceny od ruského Gazpromu, ktorý je a zostáva dominantným dodávateľom suroviny pre Slovensko.

Čudujeme sa ministrovi hospodárstva Tomášovi Malatinskému, že sa na tento nečistý a riskantný biznis dal nahovoriť a vyzývame ho, aby sa od kúpy akciového balíka SPP od spoločnosti EPH dištancoval.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>