Minister Jahnátek v Bruseli stále nekoná

Galko Sulik, www.ipolitika.sk

Ak bude minister takto pokračovať, stane sa “hrobárom slovenského poľnohospodárstva”.

Spoločná poľnohospodárska politika je pre Slovensko jednou z najcitlivejších. V januári 2014 vstúpi do platnosti nová Spoločná poľnohospodárska politika, ktorá bude platiť 7 rokov – až do roku 2020. Máme teda už len niekoľko mesiacov na to, aby sme zabezpečili pre našich poľnohospodárov a potravinárov podmienky porovnateľné so zvyškom EÚ.

Už niekoľko týždňov strana SaS vyzýva ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka, aby konečne konal a začal záujmy našich poľnohospodárov a potravinárov na rokovaniach v Bruseli zastupovať skutočne a nie len akože.

Čas sa nám nebezpečne kráti. Pán minister tvrdí, že nie je problém, ak nemáme v agrivýbore žiadneho poslanca. Rokovania to podľa neho nijako neobmedzuje. Ale ani to nie je pravda.

www.ipolitika.sk

“Je potrebné, aby minister pôdohospodárstva prestal naháňať potkany po slovenských hypermarketoch a prestal na PR tlačovkách informovať o výsledkoch kontrol v reťazcoch. Je pekné, že sa minister Jahnátek stará o to, aby bolo v našich hypermarketoch čisto. Minister ale nie je ani deratizér, ani veterinár, ani hygienik. Jeho miesto nie je medzi regálmi alebo chladiacimi vitrínami pri kontrole dátumu spotreby jogurtov. Jeho miesto je v Bruseli. Preto je potrebné, aby slovenskí vyjednávači na čele s ministrom Jahnátkom okamžite začali skutočne vyjednávať a zasadili sa o spravodlivé rozdeľovanie dotácii v rámci EÚ – o dorovnanie platieb na 100% priemeru EÚ (tak ako nám to bolo pri vstupe do únie prisľúbené a nie len na 90% a ešte aj iba z jednej tretiny, tak ako to bruselskí úradníci teraz zamýšľajú). Lebo zatiaľ sa na vyjednávačov len hrajú,” povedal podredseda SaS Ľubomír Galko.

“Minister, ktorý nekoná, poškodzuje záujmy Slovenska. Bojovať treba v Bruseli. Kvôli tomu chodí pán Jahnátek na Radu ministrov. Ak nezabojuje, môže naše poľnohospodárstvo a potravinárstvo nadobro pochovať. Ak bude takto pokračovať, stane sa  „hrobárom slovenského poľnohospodárstva“,” dodal Richard Sulík.

 zdroj: strana-sas.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>