Mikulášsky darček pre Prešovčanov

logo_mestopresov www.ipolitika.sk

V týchto dňoch mesto Prešov v spolupráci so sociálnymi partnermi napĺňa jeden z piliérov otvorenej samosprávy. Jeho hlavným symbolom je dúhový oblúk znázorňujúci spoluprácu verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb v rámci spoločnej webovej stránky, ktorá vytvára jedinečný priestor všetkým organizáciám v meste Prešov poskytujúcim sociálne služby a sociálnu pomoc pre tých, ktorí to v dnešnej dobe skutočne potrebujú. Na jednom mieste – jediným kliknutím je tak od dnešného dňa možné nájsť dôležité informácie a kontakty, čím sa stránka stáva dôležitým komunikačným a informačným priestorom v oblasti poskytovania sociálnych služieb a sociálnej pomoci.

Novinka – webová stránka www.socialnypresov.sk vznikla z dobrovoľnej iniciatívy občianskeho združenia TOLAMIR v aktívnej spolupráci s mestom Prešov – Sekciou služieb občanom MsÚ, oddelením sociálnych služieb. „Symboliku dúhy sme zvolili preto, lebo v nás evokuje niečo, čo spája niekoho s niekým. Vytvára akýsi pomyselný most medzi ľuďmi – mladými, starými, chorými, zdravými, s problémami, bez problémov, jednoducho všetkými, “ uviedol Matúš Háber, riaditeľ sekcie služieb občanom MsÚ.

„Komunálna politika je oveľa sociálnejšia, preto som nesmierne rád, že vzniká aj tento projekt nadrámcovej pomocnej ruky, ktorý je toho dôkazom, “ uviedol k spusteniu stránky primátor Pavel Hagyari, ktorý verí, že tento projekt zmierni negatívne dopady tejto doby a strastí a ťažkostí bude aj vďaka týmto poskytovaným službám stále menej a menej.

www.ipolitika.sk

Dúhový most, ktorý tvorí základ vizuálnej podoby stránky znázorňuje pomyselnú dráhu zjednodušenia zorientovania sa spleti rôznych pravidiel, zákonov, paragrafov, smerníc, informácií a aktualít o súčasnom dianí v sociálnej politike v meste Prešov. Podľa M. Hábera je hlavným cieľom tejto iniciatívy poskytnúť Prešovčanom komplexný a jednoduchý návod, ako vybaviť potrebné dokumenty, na koho a kde sa obrátiť s možnosťou akéhokoľvek poradenstva, prípadne poskytnutia informácií. „Stránka predstavuje aktuálnu sondu do kondície sociálnej politiky mesta, napĺňame ňou jednu z časti komunitného plánu mesta Prešov. Ponúkame prvé informácie, ktoré chceme a budeme priebežne aktualizovať, dopĺňať. Stránka je otvorená k spätnej väzbe medzi návštevníkmi stránky a našim dobrovoľným tímom, “ zdôraznil riaditeľ sekcie.

Stránka tak od dnešného dňa slúži ako prvý „kontakt“ s požadovanými informáciami, ktoré sú prehľadne rozdelené do jednotlivých kategórií – cieľových skupín obyvateľstva, ako sú seniori, zdravotne postihnutí občania, rodina, sociálne vylúčení občania a občania z málo podnetného prostredia. Orientáciu v problematike uľahčujú aj konkrétne, tematicky rozdelené podkatégorie, priame odkazy na dôležité kontaktné miesta, prehľad udalostí v sociálnej problematike či rôzne dokumenty.

Na prínos tejto stránky pri praktickom využití sme sa spýtali priamo Ingrid Doležalovej z dobrovoľného tímu, ktorá stála pri postupnom formovaní stránky až do jej finálnej podoby. „Podstatou tejto webovej stránky vnímam ako zástupca tretieho sektora a zároveň ako dlhodobý projektový manažér, ako splnenie spoločenskej objednávky k poskytovaniu informácií jednoduchou cestou pre všetky cieľové skupiny v súlade s komunitným plánom mesta Prešov, “ zdôraznila na záver I. Doležalová.

 

zdroj: presov.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>