Medzinárodnú súťaž zdravotne postihnutých tanečníkov Integra Cup zaštítil Mikolášik

logo_kdh www.ipolitika.sk

Zdravotne hendikepovaní tanečníci sa cez víkend stretli na medzinárodnej súťaži Integra Cup spojenej s celonárodnou prehliadkou tanečného umenia súborov. V Bratislave počas dvoch dní prebiehali súťaže v tanečnom športe i v tanečnom športe na vozíčku a v spoločenskom tanci zrakovo a mentálne postihnutých. Záštitu nad súťažou prevzal slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý podujatie aj aktívne podporil.

Je pre mňa cťou môcť poskytnúť svoju záštitu podujatiu Intercontinental Integra Cup 2012, ktoré je dôkazom, že zázraky existujú. A nádejou pre ďalších, že nič nie je nemožné,” povedal na úvod podujatia Mikolášik. Príbeh hendikepovaných tanečníkov prirovnal k príbehu jedného z najúspešnejších vydavateľov v Európe. Ešte ako nezamestnaného otca, strápeného neschopnosťou nájsť si prácu, vytiahol z bolesti napísaný odkaz od vlastných detí. „Stálo v ňom: Milý ocko, my ti veríme! Vtedy dostal silu zabojovať a podarilo sa mu to, čo ani nečakal.” Doplnil, že list má známy vydavateľ odložený a vystavený dodnes.

 
www.ipolitika.sk

Mikolášik, ktorý sa dlhodobo angažuje v problematike zdravotne postihnutých, zdôraznil, že sa nemožno čudovať, „keď sa nám chvíľami zdá, akoby títo ľudia po parkete doslova lietali bez ohľadu na chorobopisy či dlhé zoznamy diagnóz, podľa ktorých mali zostať sedieť len zastrčení v kúte. Tento môj príhovor nech je tým tajným listom pre všetkých, ktorí naň ešte čakajú a potrebujú ho: Verím vám, aj vy to dokážete!” dodal europoslanec. Osobitne poďakoval tým, ktorí pomáhajú hendikepovaným tanečníkom napĺňať ich sny a veria im. Hlavným cieľom medzinárodného podujatia je totiž každý rok integrácia postihnutých a nepostihnutých jedincov, ktorí predvádzajú svoje tanečné umenie.

Tento ročník Integra Cupu nadviazal na úspešné predošlé ročníky podujatia, ktoré sa konajú od roku 1997. Pravidelne ho usporadúva občianske združenie Tanečný klub „Danube“ Bratislava. Špeciálnou súčasťou akcie bola už po tretíkrát súťaž v šou tancoch na vozíčku. Jednotlivé páry z rôznych krajín sveta v nej predvádzajú tanečné umenie v tzv. showdance, ktoré sú ešte stále novinkou na súťaži v tanečnom športe na vozíčku nielen na Slovensku, ale i vo svete.

Záštitu nad akciou prevzala aj prvá dáma SR Silvia Gašparovičová, takmer 150 hendikepovaných súťažiacich predvádzalo svoje tanečné umenie 15. a 16. decembra v Národnom tenisovom centre v Bratislave.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>