M. Chren: Smer sa už nikdy nebude môcť pozrieť voličom do očí

vsetci opozicni TB www.ipolitika.sk

Novela zákona o obnoviteľných zdrojoch energie je “gorilím” zákonom robeným v prospech finančnej skupiny. Predkladateľ, minister hospodárstva, by mal odstúpiť.

Na spoločnom brífingu to potvrdili predstavitelia všetkých piatich opozičných strán.

Martin Chren upozornil na skutočnosť, že táto novela je protiústavná. “Ak budete hlasovať za tento zákon, už nikdy sa nebudete môcť pozrieť do očí svojím voličom a už nikdy im nebudete môcť povedať, že pre nich robíte viac ako pre finančné skupiny,” odkázal poslancom vládneho Smeru.

www.ipolitika.sk

“Aký iný dôkaz o prepojení Penty a vlády je potrebný než skutočnosť, že spoločnosť Penta už dnes navrhuje, aby ten zákon bol vzatý späť? Takýto úkon môže urobiť ten, kto návrh vypracoval. To je pre mňa dôkaz,” reagoval na predkladanú novelu Zsolt Simon (Most-Híd). Za škandalóznu ju považuje aj Július Brocka (KDH): “Ide jednu finančnú skupinu v priebehu nasledujúcich 15 rokov obdarovať sumou takmer 300 miliónov eur.”

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>