Kongres 2013: Kandidatúru ohlásili Richard Sulík a Jozef Kollár

Kollar Sulik www.ipolitika.sk

Marcový kongres SaS sa bude niesť v znamení voľby predsedu strany. Okrem súčasného predsedu Richarda Sulíka oznámil kandidatúru aj Jozef Kollár.

Člen Republikovej rady Jozef Kollár dnes oznámil kandididatúru na post predsedu SaS. Členovia SaS sa tak v marci budú rozhodovať medzi ním a terajším predsedom Richardom Sulíkom.

“Potenciál našej strany, ľudí, členov a expertný potenciál SaS je podstatne väčší, ako to odrážajú posledné pomerne dlhodobo stagnujúce preferencie SaS. Tento potenciál nedostatočne využívame a nedostatočne sa to odzrkadľuje v našich preferenciách,” povedal Jozef Kollár. ”Považujem Richarda Sulíka za čestného a poctivého človeka, možno niekedy pre vrcholovú politiku naivného, ktorý niekedy používa spôsoby, ktoré nemusia byť vždy akceptované.”

www.ipolitika.sk

“Sú strany, kde sa ľudia boja kandidovať. Strany, kde proti sebe intrigujú. Alebo strany, kde sa hrajú na demokraciu a predseda proti sebe postaví len nejakú figúrku, ktorú po celý čas ovláda. Ale SaS takto nefunguje. Pre nás je dôležité, aby sme boli stranou, ktorá pracuje a ponúka ľuďom riešenia. Voľba predsedu strany je úplne normálna politická súťaž. Naši členovia poznajú mňa, poznajú aj Jozefa Kollára a na marcovom kongrese rozhodnú. Nevstupoval som do politiky kvôli funkciám. Viem však, kam by sa mala SaS  v budúcnosti uberať a viem, že spolu s tímom v strane ešte môžeme veľmi veľa dokázať. Práve preto sa žiadnej výzvy neobávam. Naopak. Považujem ju za príležitosť,” reagoval na svojho vyzývateľa Richard Sulík.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>