Hrušovský žiada odsúdiť Mečiarove amnestie ako nemorálne

pavol-hrusovsky-315302 www.ipolitika.sk

Pavol Hrušovský sa tiež spýtal ministra spravodlivosti, či je normálne, aby Najvyšší súd viedol človek, ktorý sa pozná s mafiánom.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský navrhuje, aby Národná rada prijala vyhlásenie k amnestiám udeleným vtedajším premiérom a zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom týkajúcich sa zavlečenia Michala Kováča ml. a zmareného referenda. Vo vyhlásení má parlament konštatovať, že to boli nemorálne a bezprecedentné rozhodnutia nezodpovedajúce princípom právnej istoty a spravodlivosti.

V texte tiež má byť, že prijatie týchto amnestií zabránilo objasniť, vyšetriť a potrestať všetkých tých, ktorí tento hanebný čin zavlečenia prezidentovho syna a občana SR mimo územia SR zosnovali a uskutočnili.
Hrušovský zároveň v rozprave k Správe o základných otázkach justície povedal, že kauza zavlečenia prezidentovho syna zanechala na slovenskej novodobej histórii zlú stopu, ktorej sme povinní sa zbaviť za akýchkoľvek okolností a vynaložiť na to všetko úsilie.
Ten skutok sa stal, Kováčovi syna uniesli. Nestrkajme hlavu do piesku,” vyzýval poslancov. Hrušovský sa pýtal, že či je vôbec možné, aby politici tento stav aj ďalej tolerovali. “Urobme všetko preto, aby sme sa zbavili tejto traumy z minulosti,” apeloval.

www.ipolitika.sk

Pavol Hrušovský tiež poukázal na prechod Štefana Harabina z pozície ministra spravodlivosti na čelo Najvyššieho súdu. “Je to normálne, takáto personálna politika? Je normálne, že tento človek mal kontakty s mafiánom? Myslí si pán minister, že je to v poriadku? Pán Harabin je viac ako mesiac PN. Ľudsky mu prajem skoré uzdravenie, ale ako je možné, že tento človek bráni tomu, aby mal zvoleného svojho zástupcu? Je to normálny stav? Ja si myslím, že nie,” zdôraznil.

Expredseda parlamentu tiež nepovažuje za normálne, ak krajina nemá dva roky generálneho prokurátora. “Ak má prezident Ivan Gašparovič dôvody na nevymenovanie Jozefa Čentéša, nech nám ich oznámi,” obrátil sa na hlavu štátu Hrušovský.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>