Hrušovský sa obáva, či Slovensko zvládne riešenie problémov

pavol-hrusovsky-315302 www.ipolitika.sk

Predseda parlamentného poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský sa pozerá na vývoj situácie s obavami, pretože sa dramatizuje až tak, že začína mať obavu, či Slovensko dokáže zvládnuť riešenia problémov. Treba byť viac múdry ako kedykoľvek predtým. Pri systémových zmenách, ktoré sa prerokovávajú v parlamente, sa mi zdá až chaotické, čo sa stalo s návrhom štátneho rozpočtu, ktorý pred dvoma týždňami vláda s veľkou slávou predložila a o desať dní na to sme sa dozvedeli, že návrh je nereálny. Začínam mať obavu o narastajúcu krízu, ktorá sa začína prejavovať dosť negatívne,“ povedal Hrušovský pre agentúru SITA.

www.ipolitika.sk

Politické riešenia sú podľa Hrušovského vyčerpané. „Treba do toho vstúpiť z hľadiska zodpovednosti za štát. Politika sa mocensky za každú cenu snaží silou presadzovať riešenia, ktoré systémovo nepovažujem za dobré,“zdôraznil, pričom ako príklad uviedol zníženie platieb do druhého piliera s očakávaním masívneho odchodu ľudí, čo neprináša želaný efekt. Podľa neho ide tiež o zvyšovanie daní, silný zásah do Zákonníka práce. „To nemôže nemať vplyv na podnikateľské subjekty. Kasa sa vyprázdňuje a obava sa zväčšuje,“ uviedol.

Podľa Hrušovského politici by sa mal viac počúvať. „Nemali by sme presadzovať silové riešenia za každú cenu. Nemyslieť si, že my sme tu donekonečna. Na krajinu treba myslieť ako na našu, nie patriacu jednej politickej strane. Správať sa zodpovedne. Kritika opozície nie je len zápasom o moc, ale prejavom zodpovednosti za štát a občanov,“ dodal.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>