Čo robí D. Trnka na prokuratúre?

www.ipolitika.sk

Námestník generálnej prokuratúry Dobroslav Trnka stratil aj tie nepatrné štipky súdnosti. Jeho výroky o možnom odstúpení z funkcie, ak mu opoziční politici poskytnú vlastné odborné stanoviská k riešeniu kauzy Glance House, sú nielen nedôstojné, ale odpútavajú pozornosť verejnosti od podstaty.

Tou je fakt, že Dobroslav Trnka svojím konaním vyvolal podozrenie zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. Závažnou priťažujúcou okolnosťou mu je v tejto súvislosti vyhlásenie prvého námestníka GP Ladislava Tichého, podľa ktorého rozhodnutie Dobroslava Trnku v kauze Glance House bolo nezákonné.

www.ipolitika.sk

Toto sú také diskvalifikujúce okolnosti, že odchod z prokuratúry a nielen z funkcie je minimum, ktoré od Dobroslava Trnku očakávame. Mal by sa pokúsiť očistiť a zbaviť podozrení ako radový občan.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>