Biznis so štrajkom učiteľov

Sulik Poliacik www.ipolitika.sk

Vyzývame predstaviteľov školských odborov, aby informovali o výsledkoch rokovaní s vládou. Je nepoctivé najskôr využiť učiteľov, študentov a rodičov, a potom s chabým vysvetlením štrajk prerušiť.

Efektívnejšie financovanie a riadenie škôl, zrovnoprávnenie štátnych, cirkevných a súkromných škôl, prepojenie vzdelávania s praxou, väčší priestor pre kreativitu učiteľov a orientácia na potreby detí. To sú základné princípy, na ktorých stavia strana SaS v oblasti školstva.

Kroky novej vlády ale idú úplne opačným smerom.

Situácia v školstve je kritická. Je najvyšší čas začať hovoriť o tom, čo ďalej. Aj preto sme podporili oba učiteľské štrajky.

Vláda a odborári hrajú s občanmi Slovenska v posledných dňoch nejakú veľmi podivnú hru. Na jednej strane sú tu učitelia, ktorým ide najmä o celkovú reformu školstva. Na druhej strane sa ocitli odborárski predáci, ktorí by mali zastupovať ich záujmy. Práve oni však zúžili celú debatu len na zvyšovanie platov. Rovnako nepochopiteľne včera prerušili pôvodne neobmedzený štrajk.

www.ipolitika.sk

Preto vyzývame predsedu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavla Ondeka, aby informoval verejnosť o výsledkoch rokovaní a plánovaných krokoch. Je nepoctivé najskôr využiť učiteľov, študentov a rodičov, a potom  so skutočne chabým vysvetlením  štrajk prerušiť.

Zároveň vyzývame aj predstaviteľov vlády Roberta Fica, aby zavádzajúcimi vyjadreniami prestali štvať protestujúcich predstaviteľov školstva proti sebe a namiesto toho venovala plnú pozornosť zlepšeniu ich odmeňovania a podmienok ich práce.

Je najvyšší čas zreformovať naše školstvo. Pretože len poctivá reforma prinesie školám a učiteľom také postavenie, aké si skutočne zaslúži.

watch?feature=player_embedded&v=XmC3zWSDMZc

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>