Biznis s mŕtvolami II

figel_rozhovor_10_2 www.ipolitika.sk
Interpeloval som ako poslanec NR SR ministra vnútra a generálnu prokuratúru, aby pomenovali kroky, ktoré urobili pre prešetrenie a preverenie informácií o nezákonnom pôvode a použití tiel použitých pre výstavu The Human Body v Bratislave.
Viacerí sa k môjmu predošlému blogu (Biznis s mŕtvolami) vyjadrili, prečo reagujeme „až“ teraz, keď sa výstava chýli ku koncu.
Nereagujem „až“ teraz. Výstavu kritizovali priebežne rôzne humanitárne a neziskové mimovládne organizácie a niektoré inštitúcie. Po rôznych apeloch, kde boli iniciátormi a spolutvorcami aj ľudia z prostredia KDH, som očakával zodpovedné konanie kompetentných orgánov štátnej správy. Keďže k tomu nedošlo, zvolili sme 10. december ako deň verejnej výzvy aj pre organizátorov výstavy. Tento deň je Medzinárodným dňom ľudských práv. Symbolicky – žiaľ, negatívne, sa k nemu postavila vláda Róberta Fica. Výstavu nezrušila, navyše umožnila predĺžiť jej termín. Kroky, ktoré som považoval za potrebné a vykonal, boli tieto:Verejný protest 10. decembra 2012

Interpelácia na ministra vnútra Róberta Kaliňáka

Výzva na Generálnu prokuratúru

Očakávam odpovede, najneskoršie v ústavnom termíne 30 dní. Prikladám plné znenie Interpelácie na ministra vnútra a taktiež plné znenie listu na zastupujúceho generálneho prokurátora.

Spolu s mnohými občanmi zdieľam rozhorčenie nad nečinnosťou slovenských štátnych orgánov. Alebo je to inak, iba o tom nevieme? Budem verejnosť informovať o obsahu odpovedí.

www.ipolitika.sk

Život, sloboda a dôstojnosť každej ľudskej osoby spolu súvisia. Majú byť rešpektované a chránené. A to je zodpovednosťou každého z nás, zvlášť tých, ktorí majú oprávnenia rozhodovať a konať v mene a v záujme demokratického štátu.

Interpelacia na ministra vnútra Róberta Kaliňáka

Výzva na Generálnu prokuratúru

Pripájam reakcie blogerov k výstave The Human Body:

zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>