Anna Záborská: Odpočítateľnú položku bolo treba zvýšiť, nie komplikovať

Anna_Zaborska_308 www.ipolitika.sk
Europoslankyňa Anna Záborská dnes kritizovala zmenu podmienok pre uplatňovanie odpočítateľnej položky na manželku alebo manžela. Podľa zmeny, ktorú schválil slovenský parlament tento týždeň, si budú môcť odpočítateľnú položku na manžela alebo manželku uplatniť len rodičia dieťaťa mladšieho ako 3 roky. Podľa Záborskej by štát by nemal klásť polená pod nohy rodičom, ktorí sa výchove svojich detí alebo starostlivosti o iných členov rodiny chcú venovať na plný úväzok.
“Štát, ktorý chce riešiť chudobu a čoraz horšiu demografickú situáciu, by mal urobiť presný opak toho, čo urobila vláda premiéra Fica: vytvárať priestor, aby sa čo najviac rodičov mohlo slobodne rozhodnúť, koľko času venujú starostlivosti a výchove svojich detí v prvých rokoch života,” zdôraznila slovenská europoslankyňa Anna Záborská.
www.ipolitika.sk
Podľa Záborskej je nelogické, ak v situácii, kedy nezamestnanosť na Slovensku dosahuje 14 %, vláda a jej poslanci oberajú rodiny o možnosť poskytovať naozaj efektívnu a zmysluplnú starostlivosť svojim členom.
“Odpočítateľnú položku na manžela alebo manželku bolo treba zvýšiť, a nie komplikovať. Starostlivosť o deti alebo členov širšej rodiny je zmysluplná práca na plný úväzok. Táto práca znamená ekonomický prínos pre spoločnosť vo forme služieb, ktoré sa na trhu nikdy neobjavia,” uviedla slovenská europoslankyňa v reakcii na prijatie novely zákona o dani z príjmov.
zdroj: kdh.sk
pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>