Ak opäť dostaneme dôveru, vrátime rovnú daň, sľubuje KDH, Most a SDKÚ

logo_kdh www.ipolitika.sk

Ak opäť dostaneme dôveru, vrátime rovnú daň, sľubujú šéfovia opozičných strán KDH, SDKÚ-DS a Mostu-Híd Ján Figeľ, Pavol Frešo a Béla Bugár. Vyhlásili to dnes (4.decembra 2012) v parlamente po schválení novely zákona o dani z príjmov, za ktorú hlasovali iba poslanci Smeru-SD.

Opozícia právnu normu niekoľko dní kritizovala a varovala pred rušením rovnej dane. Dnešok označujú za čierny deň slovenskej ekonomiky, Frešo vyzýva prezidenta Ivana Gašparoviča, aby schválený zákon nepodpísal a vrátil späť do parlamentu. ”Nemám veľkú mienku o tom, či prezident rozumie alebo nerozumie ekonomike, ale tu by si mal dať poradiť, nepodpísať zrušenie rovnej dane a vrátiť ho naspäť do parlamentu,” povedal Frešo.

Zrušenie rovnej dane považuje za politický hazard. ”Štyri roky (počas prvej Ficovej vlády, pozn. TASR) nesiahli na rovnú daň, lebo ešte mali ekonomický rozum. Toto je jeden politický hazard. Na budúci rok sa budú zase zvyšovať dane preto, že sme dnes urobili ďalší chybný krok,” uviedol Frešo, podľa ktorého sa pre vyššie dane rozšíri šedá ekonomika. Frešo zároveň neverí, že 3-percentný deficit na budúci rok sa naplní. “Daní sa bude vyberať menej a budú sa stále zvyšovať. Dnes sme sa vybrali na túto cestu,”doplnil.

www.ipolitika.sk

Podľa Bélu Bugára posiela vláda Smeru-SD schváleným zákonom dva odkazy. “Zvyšovaním daní odkazuje ľuďom, že na Slovensku sa neoplatí pracovať a odvádzať dane a odvody a investorom odkazuje, že sa tu neoplatí investovať,” vyhlásil Bugár. Zároveň poukázal na to, že istotami Smeru-SD sú štrajky a zlá nálada v spoločnosti. Bugár tiež spochybnil záujem sociálnych demokratov šetriť.

Ján Figeľ sa nazdáva, že sociálni demokrati nemajú dobré riešenia. Upozornil, že schválené opatrenia sa nedotknú len bohatých a veľkých firiem, ale aj tých so ziskom jedno euro. A to podľa neho spôsobí zdražovanie a pokles pracovných miest. ”Zdražovanie sa dotkne všetkých,” varoval.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>