Vláda SR sa vysmieva z učiteľov, vie, že nemôžu dlho štrajkovať, pretože by ich to finančne zruinovalo

Andrej-Danko-predseda-SNS-330x290 www.ipolitika.sk

Bratislava, 20. novembra 2012 – Vláde Slovenskej republiky chýba odvaha naozaj riešiť požiadavky občanov. Preto volí vyčkávaciu taktiku, vie, že učitelia nemôžu dlho štrajkovať, lebo by ich to finančne zruinovalo; veľmi dobre vie, že ohlásený štrajk učiteľov nebude dlhý aj pre obavy rodičov, čo doma s deťmi.
Aj preto si vláda SR môže dovoliť hrubo zneužívať spoluprácu SMERu – sociálnej demokracie a konfederácie odborových zväzov na nátlak na predstaviteľov Odborového zväzu učiteľov. Slovenská národná strana vyjadrila plnú podporu predsedovi Odborového zväzu učiteľov pri vyjednávaní s vládou.
Byť učiteľom je najsvätejšie povolanie. Sme šokovaní, že vláda – uvedomujúc si, že počas štrajku učitelia musia platiť odvody – ich tlačí k múru. Učitelia denno-denne vychovávajú a vzdelávajú naše deti, budúce generácie. Zaslúžia si istoty. Vláda SR zavádza občanov a robí z učiteľov vyvrheľov. Jej predstavitelia zabudli ako podporovali štrajk lekárov. Nielen učitelia si zaslúžia lepšie platy. Na Slovensku je najvyšší čas riešiť aj platy lekárov a bežných ľudí. Slovenská národná strana ukázala cestu ako tieto prostriedky nájsť. Ročne odchádza zo Slovenska niekoľko miliárd eur v podobe zisku zahraničných spoločností. Ak vláda žiada pochopenie od občanov, nech to isté žiada prostredníctvom zdanenia aj od monopolov, bánk, energetických podnikov a pod. Nech hľadá mechanizmy ako napríklad kúpiť SPP, aby sa do budúcnosti vytvárali rezervy a zdroje na vyššie dôchodky, vyššie platy zamestnancov štátnej správy a lekárov. To je cesta politiky, to je cesta istôt občanov Slovenska. Slovenská národná strana zdôrazňuje, že považuje štrajk za krajnú variantu. Náš postoj a podpora protestov nemajú nič spoločné s anarchiou ani našou neúctou k slovenskej vláde.
V dnešnej dobe, keď štrajkuje celá Európa, je nám len ľúto, že v čase vlády, na ktorej čele stojí SMER-SD, dochádza k ignorovaniu práv a požiadaviek občanov Slovenska a k zvyšovaniu sociálneho napätia.

www.ipolitika.sk

Andrej Danko
predseda Slovenskej národnej strany

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>