V parlamente sme sa nestratili

133_dsc_0034 www.ipolitika.sk

Za poslancami je predposledná schôdza v tomto roku. Na nezvyčajne dlhom zasadnutí, ktoré bolo prerušené sviatkami, prešli parlamentom desiatky nových zákonov. Aj hnutiu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti sa však podarilo presadiť pár dobrých návrhov pre občanov tejto republiky.
Napríklad poslankyňa Helena Mezenská presadila pozmeňovací návrh, ktorý prikazuje bankám a nebankovým inštitúciám poriadne si skontrolovať finančnú a sociálnu situáciu občana predtým, než mu požičajú. Inak budú musieť požičiavať bez úrokov! Skupine poslancov Jozef Viskupič, Igor Matovič, Erika Jurinová a Martin Fecko sa podarilo presvedčiť parlament, aby schválil ich novelu, ktorá prikazuje poskytovateľovi audiotextových služieb vopred informovať o cene hovoru. Občania tak už nebudú prekvapení z vysokých účtov za telefón. V neposlednom rade treba spomenúť aj novelu zákona z dielne poslanca Branislava Škripeka, ktorá chráni zdravý a mravný vývoj našich detí.
Všetko však nebolo také ružové. Viaceré rozumné návrhy našich poslancov podporu vo vládnom Smere nenašli. Takým príkladom je návrh zákona poslancov Jána Mičovského, Miroslava Kadúca a Radoslava Procházku, ktorým chceli vrátiť zodpovednosť a transparentnosť do riadenia najvýznamnejšieho štátneho podniku – Lesy SR.
Napriek tomu sa nevzdávame, a v parlamente budeme aj naďalej chrániť záujmy tých, ktorým slúžime – obyčajných ľudí.

www.ipolitika.sk

zdroj: obycajniludia.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>