Smer sa snaží zaviesť demokraciu východného typu

Zitnanska-200x200-thumb www.ipolitika.sk

V slovenskej politike sa rozmohol nový trend – mlčať. Mlčí Dobroslav Trnka, prečo svojim podpisom umožnil prevod bytovky na svojho priateľa Mariána Kočnera.

Mlčí prezident, keď má odpovedať na otázky, prečo nevymenuje prokurátora Čentéša do jeho funkcie, mlčí minister Borec, keď sa ako na bežiacom páse dejú škandály v justícii a mlčí aj parlament, keď chceme o neúnosnej situácii v justícii diskutovať.
V správe Generálnej prokuratúry za rok 2012 sa okrem iného píše: “Prokuratúra funguje riadne aj bez generálneho prokurátora. V žiadnom prípade nie je ohrozená odbornosť rozhodovania prokuratúry tým, že zatiaľ nebol vymenovaný generálny prokurátor a to práve vďaka tomu, že prokurátori sú profesionáli, ktorí rozhodujú nezávisle od politickej situácie. V ich rozhodovaní je zaistená stabilita, zákonnosť a právna istota.” Posledné informácie o prípade, v ktorom v pochybných súvislostiach vystupuje Marián Kočner a jeho známy Dobroslav Trnka potvrdzujú to, čo už dlho všetci vidíme, že o “zaistení zákonnosti, stability a právnej istoty” na Slovensku nemôže byť žiadna reč. Za situáciu na Generálnej prokuratúre je svojou nečinnosťou priamo zodpovedný prezident Ivan Gašparovič, minister spravodlivosti Tomáš Borec, ktorý sa tvári, že Generálna prokuratúra ani nie je súčasťou justičného systému a Róbert Fico, ktorý chce v justičnom systéme pokoj.

www.ipolitika.sk

Po udalostiach z tohto týždňa v parlamente môžem skonštatovať, že SMERu sa začína úspešne dariť budovať na Slovensku demokraciu východného typu. Demokraciu, v ktorej má vládna moc neohrozenú kontrolu nad ekonomikou a justíciou. A čím horšia je vymožiteľnosť práva, vďaka ktorej poctiví aj zahraniční podnikatelia strácajú právnu istotu, a odchádzajú zo Slovenska, tým lepšie pre vládnu moc a jej blízkych podnikateľov, pretože tí si svoju istotu v klanoch ovládanej justícii a nikým neriadenej prokuratúre bez problémov zabezpečia. Tu sa nejedná len o ďalší škandalózny justičný prípad, tu sa už naplno odkrýva systém, ktorý vláda jednej strany postupne presadzuje – získanie absolútnej moci, ktorá zaručí jej účastníkom prísun peňazí a beztrestnosť.

Stav Generálnej prokuratúry, vrátane prípadu Kočner a Trnka sú dostatočným dôvodom na to, aby sme sa tejto téme v parlamente vážne venovali. A dúfam, že to zo strany SMERu neskončí podobnou obštrukciou, ako tento týždeň pri zvolanej schôdzi k stavu justície. Demokraciu východného typu, ktorú sa tu snaží zaviesť SMER, musíme rázne odmietnuť.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=r40IFAeUd30

Lucia Žitňanská
poslankyňa NR SR za SDKÚ-DS

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>