Smer považuje podnikateľov za kriminálnikov

sulik miskov www.ipolitika.sk

Začínajúci podnikatelia si musia pripraviť minimálne 2-tisíc eur na zaplatenie finančnej zábezpeky.

 
Kriminalizovať podnikateľov tým, že každého z nich budeme považovať za potenciálneho “dépeháčkára” je prístup, s ktorým nemôžeme v žiadnom prípade súhlasiť. Takýto postoj demotivuje ľudí podnikať a vedieť sa o seba postarať bez pomoci štátu.

Ako to vyzerá v praxi? Začínajúcim podnikateľom je na základe metodického pokynu Finančnej správy stanovená finančná zábezpeka vo výške minimálne 2-tisíc eur.

Dnes sme však svedkami toho, že správca dane bežne stanovuje začínajúcemu podnikateľovi aj zábezpeku 5-tisíc  eur, ktorú musí do 20-tich dní zložiť na účet v Štátnej pokladnici.

www.ipolitika.sk

Keď sme toto opatrenie v parlamente kritizovali a tvrdili, že zavedenie povinnej finančnej zábezpeky sa negatívne dotkne každého začínajúceho podnikateľa (pretože ho možno podľa schválenej novely zákona považovať za rizikový subjekt) a zvýši mu náklady spojené so začiatkom podnikania, predstavitelia Smeru nás obviňovali, že zbytočne preháňame a možno až obhajujeme daňovým podvodníkov.

Rozdiel medzi nami a vládou Roberta Fica je jednoznačný. My nepovažujeme každého začínajúceho podnikateľa za daňového podvodníka. Na Slovensku sú tisícky poctivých podnikateľov, ktorí zamestnávajú ľudí a zodpovedne si plnia všetky povinnosti voči štátu.

 

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Smer považuje podnikateľov za kriminálnikov

  1. Zde je v plné míře poplatno lidské rčení,podle sebe soudím Tebe.Připadá mi úsměvné,že zrovna politický spolek pána Fica projevuje takovou obezřetnost.Spolek,který přijal ukradený penízjako sponzorský dar.Nu což,morálka má více tváří a na chudobu třeba přísnost.Přivítal bych,kdyby pán Fico našel v sobě morální sílu a vysvětlil široké veřejnosti,jakže je to s financováním Smeru.Dovolím si vyslovit tézi,že i prvorepublikový Baráčnický spolek měl své finance v lepším a transparentnějším stavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>