SMER dlhé roky ľuďom sľuboval, že zakáže zdravotným poisťovniam tvoriť zisk…

obycajni www.ipolitika.sk

SMER dlhé roky ľuďom sľuboval, že zakáže zdravotným poisťovniam tvoriť zisk. Taktiež sa hlavne premiér nechal veľakrát počuť, že finančných žralokov má „rád ako koza nôž“. Tiež sa Robert Fico nechal stokrát počuť, že nikdy nedopustí privatizáciu. Aj na základe týchto troch sľubov státisíce ľudí SMER volili. Avšak po voľbách nastal zásadný zlom. Po voľbách zrazu Robert Fico vyhlásil, že finančným žralokom, ktorí vlastnia zdravotné poisťovne, vyplatí odškodné za to, že dajú poisťovne štátu, t.j. nie že im zakáže zisk, ale im ho rovno vyplatí na mnoho rokov dopredu! Ešte zaujímavejší je fakt, že premiér navrhol, že peniaze na vyplatenie mnohoročného zisku žralokom získa tým, že odpredá štátne aktíva! No a to v ľudskej reči znamená „privatizácia“, ktorú toľkokrát sľúbil, že nespácha.

www.ipolitika.sk

Nedokážem to počúvať. Byť ticho a umožniť takto premiérovi a SMERu pošliapať tri svoje kľúčové predvolebné sľuby nedokážem. Preto som dal vypracovať návrhy zákonov, ktoré predvolebné sľuby, na ktoré SMER zabudol, do bodky napĺňajú. Ústavný zákon definuje výber zdravotného poistenia ako verejnú službu. Druhý zákon hovorí, že súkromná poisťovňa nemôže tvoriť zisk na úkor poskytovanej zdravotnej starostlivosti o ľudí a môže si nechať len to, čo by prípadne dokázala ušetriť zo zákonom určenej sumy na réžiu.

zdroj: obycajniludia.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>