SaS vyzýva Tichého, aby odvolal Trnku

sas www.ipolitika.sk

Predpokladáme, že nielen nás svojimi tvrdeniami vydesil prvý námestník a v súčasnosti šéf Generálnej prokuratúry Ladislav Tichý. Na tlačovej konferencii uznal, že jeho námestník Dobroslav Trnka postupoval v rozpore so zákonom, keď umožnil v kauze Glance House prevod nehnuteľnosti, ktorá bola zaistená rozhodnutím špeciálnej prokuratúry.

Zároveň však odmietol vyvodiť voči nemu dôsledky, pretože podľa jeho slov konaním Dobroslava Trnku nikomu nebola spôsobená škoda. Takýto zdôvodnenie považujeme za nenáležité aj z toho dôvodu, že o tom, komu bola alebo nebola spôsobená škoda je v danom štádiu vyšetrovania tejto kauzy predčasné hovoriť.

Rovnako považujeme za nenáležité zľahčovanie, že ide o problém odlišného právneho názoru medzi námestníkom Dobroslavom Trnkom a jeho nadriadeným Ladislavom Tichým.

Svoje tvrdenie opierame napokon aj o to, že vo veciach spadajúcich pod špeciálnu prokuratúru sa už dočasný šéf generálnej prokuratúry nechce nechať zastupovať svojimi námestníkmi. To je predsa celkom zrozumiteľné vyjadrenie nedôvery, akurát vyslovené inými slovami.

www.ipolitika.sk

Na tlačovej konferencií prvý námestník Tichý verejnosť informoval, že sa pod inkriminované rozhodnutie Dobroslav Trnka  podpísal ako námestník generálnej prokuratúry pre trestné veci, čo nezodpovedá skutočnosti. Ladislav Tichý sa uspokojil s vysvetlením, že došlo k omylu. My si naopak myslíme, že Dobroslav Trnka ako bývalý generálny prokurátor veľmi dobre vie, akú funkciu na GP dnes zastáva,  a preto vyslovujeme podozrenie, že sa ako námestník pre “trestné veci” nechal titulovať preto, lebo chcel zvýšiť dôveryhodnosť svojho rozhodnutia, ktoré slúžilo ako podklad pre kataster nehnuteľností.

Namiesto toho, aby generálna prokuratúra kvalifikovala konanie svojho námestníka Trnku ako konanie, ktoré nie je len protizákonné, ale môže napĺňať aj znaky trestného činu, alibisticky strká hlavu do piesku.

Vyzývame prvého námestníka GP Ladislava Tichého, aby sa správal ako dôstojný reprezentant strážcu zákonnosti na Slovensku, miesto zhovievavého zvolil jediný logický postup voči Dobroslavovi Trnkovi a urýchlene prehodnotil jeho zotrvanie vo funkcii námestníka generálneho prokurátora.

SaS opätovne žiada prezidenta, aby vymenoval za generálneho prokurátora Jozefa Čentéša. Je to v záujme občanov Slovenskej republiky.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>