SaS k 17. novembru: Vládu jednej strany je možné poraziť

november www.ipolitika.sk

V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu sme sa dozvedeli, že bývalý generálny tajomník KSČ Miloš Jakeš rozpoznal v rétorike Roberta Fica rétoriku komunistickú.

Tiež sme sa dozvedeli, že premiér Fico bude počas 17. novembra vybavovať agendu, ktorú z časových dôvodov nestihol riešiť počas pracovného týždňa. No s oveľa väčším rozčarovaním sme v SaS prijali správu, že v nových učebniciach dejepisu pre deviatakov je Nežná revolúcia uchopená tak, akoby to ani nebola jedna z najdôležitejších udalostí našich povojnových dejín.

Lenže udalosti, ktoré symbolizuje 17. november 1989, boli a zostanú zlomové. Nič na tom nezmení pohŕdanie týmto sviatkom či jeho bagatelizovanie alebo nepochopenie.

www.ipolitika.sk

Rok čo rok sme svedkami, ako Nežná revolúcia vysiela do spoločenskej diskusie veľa rozmanitých posolstiev, ktoré vyvolávajú protichodné interpretácie a reakcie. To je azda najlepší dôkaz, že je to stále silný inšpiratívny zdroj na premýšľanie i konanie.

Dnes by sme chceli pozornosť našich občanov i priaznivcov SaS upriamiť na ten odkaz 17. novembra, ktorý hovorí, že veľké spoločenské zmeny smerom k slobode, demokracii a prosperite sú možné, aj keď im stojí v ceste vláda jednej strany.

zdroj: strana-sas.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>