Robert Fico absolvoval kontrolný deň na Ministerstve životného prostredia SR

ziga_0 www.ipolitika.sk

Premiér Robert Fico naďalej pokračuje v sérii kontrolných návštev rezortov, ktoré tvoria vládu SR. V rámci týchto stretnutí navštívil v stredu 28. novembra 2012  Ministerstvo životného prostredia SR.

„Máme plán kontrolných dní a mám záujem absolvovať všetky stretnutia v čo najkratšom čase, lebo je potrebné urobiť prvú inventúru aj prvé hodnotenia po viac ako šesťmesačnom pôsobení vlády,“ povedal. 
Zdôraznil, že pri rozhodnutiach envirorezortu je dôležitá rovnováha medzi environmentálnym, sociálnym i hospodárskym aspektom. Za mimoriadne dôležité považuje to, aký budú mať tieto rozhodnutia efekt na hospodársky rast v roku 2013. “Bez hospodárskeho rastu, bez tvorby hodnôt nebude mať Slovensko finančné zdroje na to, aby robilo sociálnu politiku a venovalo sa takým aktuálnym témam, ako sú napríklad teraz učitelia,” uviedol.

www.ipolitika.sk

Ďalšou nosnou témou stretnutia počas kontrolného dňa bola otázka čerpania eurofondov. Spolu s ministrom Petrom Žigom hovorili o niektorých restoch, ktoré musí v tejto oblasti v rámci životného prostredia SR dohnať. “Málokto napríklad vie, že ešte v roku 2003 pred vstupom do únie sme sa zaviazali, že v roku 2015 budú mať všetky obce nad 2000 obyvateľov čistiareň odpadových vôd a kanalizáciu,” povedal. Pri zostavovaní Národného strategického referenčného rámca pre roky 2014 – 2020 bude životné prostredie patriť medzi priority, pretože infraštruktúra ako kanalizácia či čističky odpadových vôd nie sú dôležité len pre mestá, obce a ľudí, ktorí v nich žijú, ale aj pre samotný hospodársky rast.V súvislosti s čerpaním eurofondov dodal, že tento rok ministerstvo plní Operačný program životné prostredia podľa plánu, v roku 2013 sa očakáva čerpanie vo výške 400 miliónov eur.

Premiér na brífingu ocenil stabilizáciu rezortu. Podľa jeho slov prišiel minister Žiga do rezortu, ktorý nebol v dobrej kondícii. “Oceňujem, s akou vervou sa minister a jeho tím pustil do riešenia “všetkých nášľapných mín, ktoré tu boli,” dodal Robert Fico.


pozrite si tlačovú besedu po kontrolnom dni

zdroj: strana-smer.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>