Rafael Rafaj: KOZ je rohožka vlády aj Bruselu

Rafael-Rafaj-reakcia-SNS-na-udelenie-vyznamenania-Orbánom-330x290 www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana (SNS) nechápe, prečo slovenskí odborári mlčia a zbabelo sedia doma, keď 85 percent odborov z členských krajín vyjadruje celoeurópsky protest proti brutálnej politike škrtov v EÚ.

Podľa SNS Konfederácia odborových zväzov (KOZ) na plnej čiare zlyhala, keď sa zbabelo nepripojila k protestu Európsky deň akcie a solidarity, v ktorom odborové zväzy v 23 členských štátoch protestovali proti politike zvyšovania daní v únii. Paradoxne škrty pocítia viac Slováci, ktorí na rozdiel od Západoeurópanov majú troj- až päťnásobne menšie platy. Úsporné opatrenia vyvolané krízou totiž v konečnom dôsledku zaplatia najmä radoví daňoví poplatníci. To pochopili aj Briti, ktorí protestovali napriek tomu, že zarábajú viac ako 4-násobok toho, čo je štatistický priemerný plat na Slovensku.
SNS s počudovaním nechápe strkanie hlavy odborárov do piesku, keď ekonomicko-sociálna situácia na Slovensku je alarmujúca. Slováci patria v EÚ medzi najohrozenejších chudobou, priemerná mzda je nižšia ako minimálna v únii, v rámci celej EÚ má Slovensko najvážnejší problém s dlhodobou nezamestnanosťou, keď bez práce dlhšie ako jeden rok sú dvaja z troch nezamestnaných Slovákov, reálna mzda klesá, ceny rapídne rastú, pričom Slováci musia za energie a potraviny platiť rovnaké, ak nie väčšie ceny.
SNS preto odkazuje odborárskym bosom, aby o solidarite a zvyšovaní životnej úrovne menej rozprávali a viac ich dokazovali v praxi. Žiaľ, vláda aj odbory na úkor životnej úrovne Slovákov zatiaľ len poslušne čučia a plnia „domáce úlohy diktované z Bruselu“. KOZ sa ukazuje ako rohožka pod topánkami úradníkov vlády a Bruselu. Jedinou výnimkou z odborárskych strachoputov sú podľa SNS školské a zdravotné odbory, ktoré majú odvahu bojovať za vyššie platy učiteľov a zdravotných pracovníkov.
Podľa SNS však dozrel čas, aby pri mlčaní vlády a odborov Brusel aj Berlín začuli hlas nespokojných ľudí zo Slovenska, ktorí sú znechutení z neustáleho uťahovania opasku svojej životnej úrovne.

www.ipolitika.sk

Rafael Rafaj, prvý podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

One Response to Rafael Rafaj: KOZ je rohožka vlády aj Bruselu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>