R. Rafaj: Európsku úniu ovládajú satanisti!

Rafael-Rafaj-EÚ-ovládajú-satanisti-330x290 www.ipolitika.sk

Opakované útoky eurobyrokratov špecificky proti symbolom a vyznávačom kresťanského náboženstva a svetonázoru pobúrili prvého podpredsedu Slovenskej národnej strany Rafaela Rafaja natoľko, že ich začal podozrievať zo sympatií k satanizmu.

“Musím vysloviť vážne a znepokojujúce podozrenie, že Európsku úniu ovláda satan alebo satanizmus,”vyhlásil dnes v reakcii na rozhodnutie Národnej banky Slovenska vyhovieť požiadavkám európskych inštitúcií a odstrániť z pripravovanej pamätnej dvojeurovej mince k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda kríže a svätožiary nad ich hlavami. Takýto nátlak na Slovensko nie je podľa Rafaja možné pripísať ani ateizmu, ktorý automaticky nemusí agresívne potláčať iné svetonázory, ani európskemu liberalizmu, ktorý by podľa Rafaja mal podporovať európsku rozmanitosť vrátane náboženských názorov.

“Súvisí to s akýmsi novodobým ikonoborectvom, keď niektorí ľudia z centrály Európskej komisie doslovne cenzúrne zasiahli do výzoru pamätnej dvojeurovej mince k 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda, ktorí sú, mimochodom, spolupatrónmi východnej Európy,” vyhlásil Rafaj. “Toto je nekultúrne satanistické barbarstvo, voči ktorému som očakával, že sa ozve Národná banka Slovenska a príslušné inštitúcie štátu,” zdôraznil.

Proti cenzúre pamätnej mince sa 16. novembra ohradila aj europoslankyňa KDH Anna Záborská. “Solúnski bratia priniesli našim predkom hodnoty, ktoré spájajú Európu dodnes. Boli to kresťanské hodnoty. Odstrániť z ich odevov kríže a z hláv svätožiary je také isté, ako odstrániť kríž z Dómu sv. Martina v Bratislave a premenovať tento korunovačný chrám uhorských kráľov a kráľovien na Dóm Martina. Vyzývam preto NBS, aby zmenila svoje stanovisko,“ zdôraznila Záborská.

www.ipolitika.sk

Rafaj i Záborská vnímajú negatívne aj odpor liberálnej a socialistickej časti europarlamentu akceptovať ako dezignovaného komisára pre zdravie a spotrebiteľskú politiku konzervatívneho politika z Malty Tonia Borga.“Pre jeho katolícku vieru a kresťanské hodnoty, ktoré vyznáva, je predmetom nevyberaných útokov rôznych inštitúcií, medziiným aj Medzinárodnej asociácie lesbičiek a gejov, ktorí útočia nielen na Borgovu osobnú náboženskú príslušnosť, ale dokonca označili celé kresťanské hodnoty za extrémistické,”vyhlásil Rafaj. Dodal, že v Bruseli zakázali dokonca aj tradičný vianočný stromček na námestí, lebo sa spája s kresťanskou tradíciou Vianoc. “Argument, že treba šetriť, neobstojí, lebo audiovizuálna šou, ktorá ho nahradí, bude podľa prepočtov priaznivcov tradičných Vianoc sedemkrát drahšia,” poznamenal Rafaj.

“Veľmi dobre rozlišujem ateizmus a rešpektujem ho ako jeden z mnohých svetonázorov. Keby bol za tým iba ateizmus, tak by dôvody, o ktorých som hovoril, napríklad priamy útok na všeobecné hodnoty kresťanstva, neboli prítomné,” reagoval Rafaj na otázku, či dôvodom odporu ku kresťanským hodnotám nemôže byť jednoducho ateizmus konkrétnych úradníkov.

“Odvolávam sa na preambulu Charty základných ľudských práv, kde sa píše o rešpektovaní rôznorodosti kultúr a tradícií národov Európy a uznávaní európskeho duchovného a morálneho dedičstva. Tu sa deje priamy útok na podstatu európskeho duchovného a morálneho dedičstva, či už je to v prípade cyrilo-metodskej tradície alebo kresťanstva ako takého. Európska únia nerešpektuje svoj základný princíp, a to rozmanitosť,” zdôraznil. “Ateista má argumenty na to, prečo nevyznáva vieru v Boha. Ale tu cítiť zlo a nenávisť a to je podstata satanizmu,” uzavrel Rafaj.

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>