R. Fico pomáha V. Orbánovi v predvolebnej kampani

fico2 www.ipolitika.sk

Premiér Slovenskej republiky musí vedieť, že napomáha upevňovaniu pozícií V. Orbána, keď navrhuje spoločné rokovania, či schôdzky vlád SR a Maďarska. SNS nemá problém s uznávaním práv iných, ani akceptovaním akýchkoľvek iniciatív, pokiaľ by nešlo o prázdne gestá, resp. tragikomédiu.

Vláda Slovenskej republiky stráca smer v otázke zahraničnej politiky voči Maďarsku. SNS protestuje proti tým prvkom v orientácii zahraničnej politiky slovenskej vlády, ktoré vo vzťahu k Maďarsku tlačia do zabudnutia také vážne veci, ako sú otázky získavania a udeľovania maďarského občianstva Slovákom, extrateritoriálne účinky maďarskej ústavy, podpora autonómie, provokácie a urážajúce výroky na adresu Slovenska a Slovákov, jednostranné zasahovanie do života občanov na slovenskom juhu maďarskými politickými stranami, potláčanie práv Slovákov na zmiešaných územiach, otázky VD Gabčíkovo, a pod.

www.ipolitika.sk

Upozorňujeme, že V. Orbán začína plánovite využívať predstaviteľov štátnych orgánov Slovenskej republiky k predvolebnému boju. (Patrili do neho už aj účasť R. Fica a zvláštne gestá pri otvorení Slovenského domu v Mlynkoch). R. Fico napomáha upevňovaniu politických pozícií V. Orbána a zapája sa do predvolebného boja v Maďarsku i na Slovensku v prospech maďarských záujmov a osobných ambícií V. Orbána. Zmýva z neho vážne obvinenia zo sklonov k diktátorstvu a netolerancii. Vyzývame R. Fica, aby tak iniciatívne, ako navrhuje organizovanie spoločných zasadaní vlád začal riešiť aj akútne problémy Slovákov. Vieme si predstaviť, čo bude, keď začne V. Orbán robiť politickú propagandu na južnom Slovensku pre voľby do maďarského parlamentu a zvolení kandidáti začnú plniť jeho požiadavky. Nevieme si však predstaviť, čo bude robiť náš premiér R. Fico.

Andrej Danko, predseda SNS

 zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>