Primátor mesta sa stretol s prezidentom spoločnosti US Steel

primator www.ipolitika.sk

Dnes o 10:00 sa na Magistráte mesta Košice uskutočnilo pracovné stretnutie primátora mesta Košice Richarda Rašiho s prezidentom spoločnosti US Steel Davidom Rintoulom k medializovaným informáciám o predaji spoločnosti.

„Pán Rintoul ma pred niekoľkými dňami oslovil listom, v ktorom ma informoval o rokovaniach, ktoré prebiehajú v súvislosti s prípadným predajom spoločnosti. 
Keďže US Steel je nielen najväčším zamestnávateľom na východnom Slovensku, ale aj dôležitým partnerom mesta pri organizácii najväčších kultúrnych, spoločenských a športových podujatí – Vianoc, Medzinárodného maratónu mieru a v súčasnosti aj projektu Európske hlavné mesto kultúry, pozval som ho na pracovné rokovanie. 
Vzhľadom na to, že informácie o prípadnom predaji spoločnosti podliehajú utajeniu, nemáme ďalšie informácie o časovom harmonograme predaja, ani kupcovi. Aj ďalej sa však o kroky spoločnosti budem aktívne zaujímať. 
Bez ohľadu na to, ako sa situácia ohľadom predaja US Steelu vyvinie, verím, že nastavená úroveň spolupráce bude minimálne udržaná a železiarne budú dobrým partnerom mestu pri realizácii a udržateľnosti jednotlivých projektov. Dobrá spolupráca verejného a súkromného sektora je nevyhnutná napríklad pre fungovanie investičných projektov EHMK,” povedal primátor Richard Raši.

www.ipolitika.sk

zdroj: kosice.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>