Predstavitelia SNS vyjadrujú úprimnú ľútosť nad nešťastím v Kurimanoch

snslogo www.ipolitika.sk

Slovenská národná strana vyjadruje hlbokú ľútosť pozostalým nad stratou štyroch slovenských synov, otcov rodín a manželov a súcití s bolesťou zranených.

Tragédia, ktorá si vyžiadala štyroch mŕtvych robotníkov na stavbe diaľničného mosta pri obci Kurimany na Spiši, nemá v našich novodobých dejinách stavebníctva obdobu. Zostáva po nej výkričník a bolesť, zovretá v hrudiach blízkych, možno navždy. Naše rozčarovanie, sklamanie a zdesenie nevieme ani opísať. Súcitíme s pozostalými a prosíme prozreteľnosť o pomoc zraneným. Ťažko nájsť slová, ktoré by pomohli pozostalým prekonať smútok. Žiadame, aby všetci zainteresovaní, či už v stavebníctve alebo v inštitúciách pôsobiacich v oblasti bezpečnosti práce, zistili pravdu a urobili všetko preto, aby sa podobná situácia viac nezopakovala. Nechceme sa učiť na základe takýchto tragédií a voláme po zodpovednosti. Príčiny nešťastia sa musia dôsledne vyšetriť. Na základe výsledkov práce tímu odborných vyšetrovateľov a znalcov zistiť, či išlo o poruchu technologickú, technickú, alebo zlyhanie ľudského faktora. Zdôrazňujeme, že výstavba mostu pri obci Kurimany nebola na Slovensku až taká unikátna, podobných stavieb máme na Slovensku desiatky. Ťažká fyzická práca, najmä v stavebníctve, je mnohokrát nedocenená. Materiálne alebo duševne sú stavbári unavení životom oveľa skôr ako iné profesie nášho hospodárstva. Sme hlboko presvedčení aj o tom, že pri výstavbe cestnej infraštruktúry, nemôže byť donekonečna cena nejakou modlou, že nemožno dbať len na finančné hľadiská, ktoré sú v dnešnej dobe také populárne, že najnižšia cena vždy vyhráva každú verejnú súťaž, a tak dopredu defrauduje a znehodnocuje kvalitu vykonaných prác a použité materiály. Vráťme sa k pravidlám ľudskosti a k zásadám, že pri takýchto projektoch musia byť prioritne dodržiavané najmä bezpečnostné predpisy, inak Kurimanská tragédia nemusí byť posledná.

www.ipolitika.sk

Česť pamiatke obetiam tejto smutnej udalosti.

Milan Frič
podpredseda SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>