Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko vstúpi na územie Maďarska

tasr-danko-330x290 www.ipolitika.sk

SNS chce otvorene, pokojne a objektívne hovoriť o všetkom: “Vieme sa pozrieť na minulosť objektívne, hodnotiť život bez sprostredkovateľov a dokázať, že historické traumy nie sú vo vzťahoch našich národov určujúce” – Historické traumy musíme raz uzavrieť, ozrejmuje zmysel svojej cesty do Maďarska predseda SNS.

Predseda SNS Andrej Danko víta príležitosť zúčastniť sa na diskusnom fóre na konferencii Zväzu Slovákov v Maďarsku, pod názvom „Ako ďalej, Slováci v Maďarsku?“ dňa 30. novembra 2012 v Mlynkoch, a avizuje vystúpenie na tému: Prekážky rozvoja slovensko-maďarských vzťahov.

www.ipolitika.sk

Na návšteve Maďarska plánuje predseda SNS osobne nahliadnuť reálnu situáciu a podmienky života Slovákov v Maďarsku, ďalej plánuje navštíviť Slovenský dom v Mlynkoch, na ktorého výstavbu SNS zorganizovala zbierku a zozbierala sumu trištvrte milióna slovenských korún, a najmä pokúsiť sa začať rúcať vykonštruované mýty a staré stereotypy o SNS cestou získania a odovzdania poznatkov, “z prvej ruky”, ktoré umožnia prispieť k riešeniu problémov spolužitia Slovákov a Maďarov.

Tlačové a informačné oddelenie SNS

zdroj: sns.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>