Peter Muranský: Zákon o ochrane prírody nemá logiku

www.ipolitika.sk
Poslanec Národnej rady SR Peter Muránsky (KDH) upozorňuje, že zákon o ochrane prírody a krajiny nemá logiku. Ako povedal pre agentúru SITA, zákon napríklad stanovuje, že chránený druh je taký, ktorý má minimálne jedného svojho rodiča, pri živočíchovi alebo rastline, chráneného. „Ak má byť však chránený druh chránený, tak musí mať podľa mňa oboch rodičov chránených. Keď je chránený druh roháč, nemôže byť matka iný druh živočícha. Potomok môže byť len z tohto druhu. Nemá to logiku,“ upozornil poslanec.
www.ipolitika.sk

Muránskemu sa tiež nepozdáva, že zákon nerieši to, keď niekto vyrúbe les, pričom v ňom zahynie množstvo lariev chránených druhov, či už fúzačov, roháčov alebo iných druhov hmyzu, „ale ráta s tým, že keď zberateľ zozbiera dva kusy roháča alebo fúzača, má byť trestne stíhaný. To je neporovnateľné,“konštatoval Muránsky.

zdroj: kdh.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>