P. Frešo: Vedenie strany má obrovský mandát, nikto nepovedal, že odchádza

Freso-200x200-thumb www.ipolitika.sk

Strana SDKÚ-DS je alternatívou voči ľavici, čoho dôkazom sú programové východiská, ktoré dnes odobrila Ústredná rada. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil líder politického subjektu Pavol Frešo s tým, že vedenie strany pokračuje v štandardnej politickej práci.
Na margo atmosféry a možných odchodov zo strany uviedol, že na rokovaní Ústrednej rady žiadna informácia o odchode niektorého z členov nezaznela. “Nikto nepovedal, že odchádza. Považujem to skôr za šumy,” uviedol. Najsilnejší apel podľa jeho slov dnes bol, aby strana vystupovala jednotne a všetko to, čo si chcú jej členovia povedať, aby si povedali doma. “Len tak dokážeme byť úspešní,” myslí si.

Za programové východiská pod názvom Silná stredná vrstva, Spravodlivé Slovensko, zahlasovalo 65 členov Ústrednej rady z 89 prítomných. Piati sa zdržali, jeden bol proti. Hlavnými bodmi dokumentu sú podpora strednej vrstvy, spravodlivý sociálny systém a poriadok a spravodlivosť. SDKÚ-DS presadzuje znižovanie daňového a odvodového zaťaženia, spravodlivý sociálny systém, ochranu rodiny či podporu pracujúcich rodín s deťmi.

www.ipolitika.sk

Strana prichádza aj s návrhom novej populačnej politiky. Navrhne program výstavby štartovacích nájomných bytov pre začínajúce pracujúce rodiny s deťmi, financovaný z úspor v druhom dôchodkovom pilieri. Bude tiež presadzovať vyššie daňové úľavy pre pracujúcich rodičov, navrhne program bonifikácie úrokov na mladomanželské pôžičky pre mladé rodiny.

Na stiahnutie:

 

zdroj: sdku-ds.sk

pošli na vybrali.sme.sk
Reklama
 

Súvisiace články:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>